Медведчук заявив про необхідність розробки адекватної системи соціального захисту українців при введенні надзвичайної ситуації та карантину. Про це заявив голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат Віктор Медведчук.

Парламентарій нагадав, що, за даними Держстату, станом на 1 березня сума заборгованості по виплаті зарплати українцям склала 3019,8 млн грн.

«Таким чином, заборгованість по виплаті зарплати в Україні залишається практично на колишньому високому рівні. Влада злочинно не діють, і це очевидно проявляється при аналізі динаміки заборгованості, наприклад, у сфері охорони здоров'я. За підсумками лютого 2020 року, коли небезпека пандемії коронавіруса вже була офіційно зведена в ранг національної загрози, заборгованість із зарплати медикам не тільки не знизилася, а, навпаки, зросла ще на 4,2% – до 16732 тис. грн», – додав Медведчук.

Політик вказав на очевидність того, що для зведеного бюджету України це не така вже велика сума, а її виплата переконала б медиків: держава про них дійсно піклується.

У зв'язку з вищесказаним Віктор Медведчук запропонував наступні невідкладні заходи:

Популярні новини зараз

Запасаємося на зиму влітку - 4 види консервів, які врятують в найголодніший рік

Ймовірна обраниця Холостяка вивалила брудну білизну Макса і не тільки його - "Приниження...зовсім не любов"

Вся справа у маринаді – унікальний рецепт грузинського шашлику, який тане в роті

Друзів не кидають, навіть у 89 - чоловік скрізь тягав із собою дитячого візка, причина доведе до сліз

Показати ще

– встановити дієвий контроль за погашенням заборгованості, це має нарешті стати невід'ємною складовою політики держави;

– держава не може і не повинно піклуватися про інтереси зовнішніх кредиторів більше, ніж про законні інтереси власних громадян;

– погашення заборгованості по зарплаті в період карантину має стати першочерговим завданням у рамках соціально-економічної політики держави.

При цьому, додав парламентарій, необхідно визнати, що у нинішньої влади взагалі відсутня яка-небудь розроблена і обґрунтована соціально-економічна політика.

«Навіть введення так званої надзвичайної ситуації та карантину по всій території України не сподвигло Кабмін на розробку скільки-небудь адекватної системи соціального захисту співгромадян», – резюмував Віктор Медведчук.