Внесення змін до Конституції України з урахуванням особливостей окремих районів Донецької та Луганської областей, узгоджених з представниками цих районів, прямо прописано в Мінських угодах. 

Про це нагадав голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук, коментуючи заяву віце-прем'єра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова про те, що Україна не має наміру закріплювати особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей в Конституції і не веде таких переговорів у рамках мінського процесу. 

Більш того, зазначив Медведчук, "паризьке комюніке, схвалене лідерами держав – учасників "нормандської четвірки"", містить наступний пункт: "Сторони висловлюють зацікавленість у погодженні в "нормандському форматі" (Н4) і Тристоронньої контактної групи всіх правових аспектів особливого порядку місцевого самоврядування – особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей – як зазначено в "Комплексі заходів по виконанню Мінських угод" від 2015 року – для забезпечення його дії на постійній основі". 

Медведчук в Держдумі РФ, прес-служба ОПЗЖ
Медведчук в Держдумі РФ, прес-служба ОПЗЖ

Популярні новини зараз

BMW с донецькими номерами та браток Путіна зі стволом - з'явилися неочікувані подробиці масового побоїща у центрі Києва

У Кривому Розі дівчина залишила новонароджену крихітку і стрибнула з вікна пологового будинку — подробиці трагедії

Бидло-медсестра познущалася над хворою старенькою, відео вбило мережу - "Як пе***бу, то не встанеш"

Франківчанка приходить до жінок після пологів і робить те, на що "забивають" чоловіки

Показати ще

Також народний депутат звернув увагу на необхідність закріплення особливого статусу в Основному Законі країни.

"Крім того, одним з правових аспектів, що законодавчо регулюють особливий статус, є внесення відповідних змін до Конституції України (пункт 11 "Комплексу заходів по виконанню Мінських угод"), оскільки в паризькому комюніке сторони навмисно підкреслюють у зв'язку з особливим статусом, що мова йде про "всі правові аспекти", а не якісь окремі", – підкреслив Медведчук.

На думку народного депутата, в існуючих умовах закріплення особливого статусу у Конституції України, виконання Мінських угод – це єдиний спосіб припинити конфлікт на Донбасі. 

"Це єдиний спосіб встановити мир, повернути Донбас в Україні, а Україну на Донбас", – резюмував Віктор Медведчук.

Раніше "Опозиційна платформа – За життя" зажадала від президента України Володимира Зеленського пояснення причин, за якими Україна змінила свою переговорну позицію на засіданні Тристоронньої контактної групи  26 березня.