Посольство США в Україні підтвердило функціонування в нашій країні американських біолабораторій, інформацію про які озвучував раніше голова Політради партії «Опозиційна платформа - За життя», народний депутат Віктор Медведчук.

Відповідну заяву оприлюднило дипломатичне представництво на своїй сторінці в Facebook.

«Міжнародний науково-технічний центр в Україні - це міжурядова організація, створена міжнародною угодою в жовтні 1993 року. Зараз сторонами в МНТЦ є Азербайджан, Європейський Союз, Грузія, Молдова, Україна, США і Узбекистан », - йдеться в документі.

У посольстві стверджують: «МНТЦ покликаний сприяти глобальному миру та процвітання шляхом спільного зменшення ризиків, пов'язаних з хімічною, біологічною, радіологічної та ядерними зброєю».

Також у відомстві назвали цілі подібної співпраці.

Популярні новини зараз

Колишній чоловік загиблої Жанни Фріске Дмитро Шепелєв відкрив те, що тривожило його довгі роки: "Ніколи не любив"

Олександр Пономарьов різко змінив стиль: "У магазині дивилися на мене як на прибульця"

Зірка "Вагітна в 16" трагічно пішла з життя, через 4 місяці після загибелі коханого: "Пам'ятайте і моліться..." 

Тіло 11-річного Максима знайшли через 5 місяців пошуків: викрадачі тримали дитину в підвалі 2 тижні, а потім вбили

Показати ще

«Ми працюємо з нашими українськими партнерами, щоб розвинути здатність України виявляти спалахи, викликані небезпечними патогенами, перш ніж вони будуть становити загрозу безпеці або стабільності», - йдеться в заяві.

Нагадаємо, раніше Віктор Медведчук заявив, що «Опозиційна платформа - За життя» зажадала від влади оприлюднити факти «співпраці» України і США в сфері функціонування американських біолабораторій в країні.

«Поява американських біолабораторій в Україні і фінансування проектів НТЦУ збіглося з декількома спалахами серйозних інфекційних захворювань в країні», - повідомив політик, додавши, що, з огляду на зростання захворюваності населення на серйозні інфекційні хвороби, є всі підстави вважати, що таємна діяльність небезпечних іноземних біологічних об'єктів на території України має своїм завданням приховане тестування дії вірусів і бактерій на громадянах України.

Два роки тому в ЗМІ з'явилася інформація, що биолаборатории США в Україні проходять модернізацію, на яку американське Агентство по зниженню загрози безпеки прийняло рішення виділити 90 мільйонів доларів. Ці дані є в інформації про контракт між Агентством і приватною компанією Black & Veatch, опублікованій на сайті Федеральних закупівель США.

Також повідомлялося, що в Україні Агентство фінансує 11 біолабораторій, формально підлеглих або МОЗ, або Міноборони. За угодою між Міноборони США та Міністерством охорони здоров'я України, починаючи з 2005 року, місцевому уряду заборонено розкривати «чутливу» інформацію про американську програму, а Україна зобов'язана передавати в Пентагон небезпечні патогени для біологічних досліджень.

Крім того, американські військові отримали доступ до тих державних таємниць України, які пов'язані з проведеними проектами. МОЗ України зобов'язаний передавати Пентагону копії штамів небезпечних патогенів за згодою відомств.