Медведчук вважає, що підписання президентом України Володимиром Зеленським закону про внесення змін до держбюджету посилить економічну кризу в країні. Про це заявил голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат Віктор Медведчук.

«Президент України Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" (№ 3279-д), що було однією з умов отримання нового кредиту від МВФ. Фактично мова йде про абсолютно новий документ, який не має нічого спільного з чинним законом і з змінами, які уряд мав намір внести в нього в попередньому варіанті», – підкреслив парламентарій.

Медведчук вказав на те, що в зміненому держбюджеті передбачено суттєве погіршення низки ключових бюджетних параметрів і показників.

«Дефіцит держбюджету збільшено в останньому варіанті документа, прийнятого Верховною Радою 13 квітня, з 2,1% до 7,5% ВВП, тобто більш ніж у три рази. Це істотно вище, ніж навіть у кризовому 2014 році, коли дефіцит становив 4,7%. Рада скоротила доходи держбюджету-2020 на 119,7 млрд грн – до 975,8 млрд – і збільшила витрати на 82,4 млрд грн – до 1 266,4 млрд. Кабінет міністрів України оцінює втрати від кризи в 510 млрд грн. На цю суму зменшено прогноз номінального ВВП в 2020 році – з 4,51 трлн до 4,0 трлн грн. Макроекономічний прогноз, на основі якого готувалися поправки до державного бюджету, припускає падіння економіки у 2020 році на 4,8% ВВП (попередній варіант – 3,9%). МВФ ж набагато песимістичніше – падіння реального ВВП України може скласти 7,7% за підсумками року», – констатував народний депутат, зазначивши, що ці цифри можуть сильно змінитися навіть у найближчі місяці у зв'язку з тим, що події розвиваються дуже швидко.

Також Віктор Медведчук акцентував увагу на інших показниках, закладених у підписаному Зеленським законі: «Інфляція – 8,7%, безробіття – 9,4% (замість передбачених раніше 8,1%). Середньорічний курс долара – 29,5 грн порівняно з 27 грн в чинному бюджеті, що означає досить серйозну девальвацію гривні до кінця поточного року». Політик зазначив, що це вдарить по доходах населення, очікувати зростання яких в умовах карантину та подолання його наслідків у посткарантинный період не доводиться.

Популярні новини зараз

Білецький заявив, що Україна не зможе скористатися ізраїльською системою «Iron Dome»

Лілія Ребрик з чоловіком влаштували власні "Танці з зірками": "Шансів не залишається"

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

Відверта Тіна Кароль поділилася планами на переїзд з України: "Хочу пожити в…"

Показати ще

«Важлива особливість прийнятого бюджету: в умовах неминучого падіння ВВП поповнювати доходи бюджету передбачається за рахунок нових запозичень, зовнішніх і внутрішніх. Запозичення на 2020 рік заплановані на рівні 642,664 млрд грн проти 365,164 млрд грн, затверджених раніше. Це дорівнює майже 66% від усіх доходів держбюджету!» –підкреслив парламентарій.

А це означає лише одне, констатував Медведчук: влада продовжує штовхати Україну в боргову прірву.

«Зрозуміло, що в умовах ймовірного з початку року падіння реального ВВП і карантину секвестр бюджету був неминучий. Але заклики влади затягнути пояси належать лише до переважної частини пересічних громадян, сама влада явно не має наміру економити. Замість обіцяного президентом обмеження зарплат чиновників 10 мінімальними зарплатами на постійній основі таке обмеження ввели виключно на період карантину», – зазначив парламентарій.

Нардеп висловив упевненість, що прийнятий Верховною Радою бюджет має яскраво виражений антисоціальний характер, а також містить безліч антисоціальних «новацій».

«Заяви представників уряду про те, що змінений бюджет спрямований на боротьбу з пандемією коронавіруса, не відповідають дійсності. У прийнятому бюджеті на Фонд боротьби з COVID-19 передбачено виділити на третину (на 30,7 млрд грн) менше, ніж планувалося раніше, – не 97,1 млрд грн, а лише 66,3 млрд грн. Це більш ніж скромна сума в порівнянні з витратами на подолання пандемії в інших країнах. З цих 30,7 млрд грн Моз призначене 15,8 млрд грн, 10,6 млрд передбачається направити до Пенсійного фонду. 7 млн грн додатково отримає Офіс президента (у попередньому варіанті передбачалося скоротити витрати на ОП), мільярд отримає судова система, а 4,9 млрд грн – Фонд регіонального розвитку», – пояснив свою точку зору Медведчук.

Народний депутат визнав, що позитивно в змінах до бюджету можна оцінити виділення додаткових коштів Моз. Хоча і вони можуть бути бездарно витрачені в ході триваючої медичної псевдореформи, що призводить до закриття лікарень і звільнення медичних працівників.

«Крім того, позитивно можна оцінити те, що замість "нульового" варіанту все ж передбачені відрахування в Фонд регіонального розвитку, правда серйозно урізані порівняно з чинним бюджетом. Позитивно також збільшення бюджетних відрахувань у Пенсійний фонд. В уряді стверджують, що це дозволить провести намічені виплати у розмірі 1 000 грн особам, які мають пенсію нижче 5 000 грн, збільшення пенсій на 500 грн пенсіонерам старше 80 років, а також індексацію всіх пенсій. Фахівці відзначають, що останнім сумнівно, оскільки інфляція може бути набагато вище прогнозованих у проекті бюджету 8,7%. У будь-якому випадку левова частка або ж підвищення пенсій буде "з'їдена" інфляцією», – зазначив політик.

Крім того, Віктор Медведчук акцентував увагу на тому, що в ситуації, коли мільйони українців позбавлені можливості отримувати доходи і активно витрачають свої накопичення, в бюджеті передбачено скорочення на 8,24 млрд грн житлових субсидій та пільг.

«Як заявив директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Ст. Музиченко, мова йде про 15–20% одержувачів субсидії. При цьому, якщо в деяких країнах (зокрема у Франції) на період карантину скасували квартплату й оплату послуг ЖКГ, в Україні скасували лише сплату пені і штрафів, борг повинен бути погашений в повному обсязі після закінчення карантину», – підкреслив політик.

Серед інших антисоціальних новацій Медведчук зазначив скасування фінансування програми «Доступне житло» для молоді.

«Не забуто й Міносвіти – його фінансування скорочено на 1,9 млрд грн – з 44,6 млрд до 42,8 млрд грн, а також урізаний ряд освітніх субвенцій з держбюджету місцевим бюджетам на 3,1 млрд грн – з 87 млрд до 83,9 млрд грн. Скасовано одноразова допомога молодим вчителям у розмірі 21 тис. грн», – продовжив народний депутат.

«Список соціальних "спрощень" можна продовжувати. Але абсолютно очевидно, що, всупереч Конституції України, чинна влада проводить антисоціальну політику, спрямовану проти інтересів абсолютної більшості українських громадян і заглиблену економічна криза в країні в ситуації пандемії коронавіруса», – резюмував Віктор Медведчук.