Родина Оксани Марченко і Віктора Медведчука доправила медичні вантажі до семи українських лікарень. Дезінфекційні засоби, медичні маски, рукавички, респіратори, окуляри, медична техніка і захисний одяг – все, чого так не вистачає в умовах пандемії. Допомогу за власний кошт придбало подружжя благодійників, повідомляє сайт каналу "112 Україна"

ЯРОСЛАВ ЧЕСНОК, ЗАСТУПНИК ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА КНП "ЛИСЕЦЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ"

Так збоку виглядає – маски тисячами, дезсередники літрами. Але у зв'язку з епідситуацією дуже велика витрата матеріалу. Ми мусимо своїм працівникам видавати і спецодяг відповідний одноразовий, і забезпечувати дезсередниками, щоб забезпечити той процес лікування.

Попри постійні звітування центральної і місцевої влади про повну готовність українських лікарень до боротьби з пандемією, медзаклади здебільшого забезпечують меценати та благодійні фонди. Оксана Марченко розповідає, до її благодійного фонду надходять листи з лікарень і медичних центрів – і в кожному крик про допомогу.

ОКСАНА МАРЧЕНКО, ЗАСНОВНИЦЯ БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ
Ці листи викликають праведний гнів на адресу влади, святий обов'язок якої – максимально захистити медиків і пацієнтів, забезпечити лікарні в цей найтяжчий час найнеобхіднішим медичним обладнанням, технікою, засобами гігієни, тестами і ліками. Але офіційна допомога доходить не скрізь. Чужої біди не буває, медики рятують наші життя, часто наражаючись на небезпеку. І це на совісті тих, хто ці життя повинен захистити. Так і хочеться сказати владі: "Не питай, по кому дзвонить дзвін, він дзвонить по тобі".

Популярні новини зараз

Тендітна Тоня Матвієнко сховалася за широкою спиною Арсена Мірзояна - про таке мріє кожна жінка

Вагітна Меган вийшла в світ з принцом Гаррі в сукні за $3,5 тисячі та годиннику принцеси Діани

Лорак показала поповнення у родині, двомісячному малюку вже обрали ім'я

Померла радистка Кет з "Сімнадцяти миттєвостей весни"

Показати ще

Допомога від Віктора Медведчука і Оксани Марченко, фото: прес-служба ОПЗЖ
Допомога від Віктора Медведчука і Оксани Марченко, фото: прес-служба ОПЗЖ

Смт Путила розташоване майже на румунському кордоні, в Чернівецькій області, де найбільше хворих на коронавірус в Україні. Сюди, окрім засобів захисту, доправили і функціональні ліжка. Лікарі радіють допомозі, адже до них вона надходить вкрай рідко.

ГАЛИНА ВОВК, МЕДИЧНИЙ ДИРЕКТОР КНП "ПУТИЛЬСЬКА ЦРЛ"
Ви діставалися до нас, бачили нашу дорогу. Зазвичай ця допомога завжди є у великих обласних центрах. І тому ми отак ризикнули, отак наївно сказали, що є така лікарня наша маленька віддалена, до нас менше доходить це все.

У місцевій лікарні є хворий на Covid-19 і кілька з підозрою. Лікарі розповідають, що медзасобів та апаратури не вистачає.

КЛИМЕНТІЙ МИХАЙЛЮК, В. О. ДИРЕКТОРА КНП "ПУТИЛЬСЬКА ЦРЛ"
Чого багато не вистачає? Функціональних ліжок для хворих. Портативних концентраторів. Апаратів ШВЛ – особливо дитячого, якого немає у нас взагалі.

Також допомога від фонду Оксани Марченко надійшла до районних лікарень й Івано-франківської області. У фонді вважають допомогу маленьким лікарням пріоритетною.

ОЛЕКСІЙ БАСМАНОВ, ПРЕДСТАВНИК ФОНДУ ОКСАНИ МАРЧЕНКО

На жаль, уряд не може забезпечити всіх тих, хто потребує допомоги, зокрема й лікарні. Ось такі віддалені населені пункти, як цей, вони залишаються на самовиживанні.

У Єзупільскій міській лікарні поки хворих на коронавірус немає, але є багато випадків пневмонії. Тож медпрацівники мають бути підготовлені.

ГАННА ХУДЯК, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ЄЗУПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ ЛІКАРНІ
Справді необхідно, щоб ми були захищені, як медичний персонал, у разі потенційної загрози зустрічі з коронавірусом, а також для того, щоб ми могли діагностувати інші захворювання і спостерігати за станом пацієнта.

А от Тисменицька районна лікарня вже стикнулась із коронавірусом, хоч і не є опорною. Тому, зазираючи в майбутнє, лікарі переймаються щодо нестачі спеціальної апаратури. І теж розраховують на благодійників.

РОМАН СЕНДЕЦЬКИЙ, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ТИСМЕНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ ЛІКАРНІ
Налагоджуємо з фондом якісь переговорні процедури, робимо з дихальної апаратури, можливо, якісь концентратори кисню, які зараз потрібні для цих хворих. У нас є вони. Але здається, коли буде надходження хворих трохи більшим, то ці концентратори, кисневі концентратори, були б у пригоді для тих пацієнтів.

Отримали допомогу і на Київщині. Сюди доправили засоби захисту та пульсоксиметри. Попри розташування поряд зі столицею, тут також цього бракує.

АНДРІЙ ЛЕВКІВСЬКИЙ, ГОЛОВНИЙ ЛІКАР ІРПІНСЬКОГО ЦЕНТРУ ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ
Коли ми стикнулися з цим захворюванням, з пандемією і карантином у нашій країні, була велика нестача засобів індивідуального захисту. Зверталися ми, звичайно, і до держави, і до місцевого самоврядування. Місцеве самоврядування як могло в межах свого фінансування допомагало. Але велику кількість допомоги надають все ж таки волонтери, надають волонтери нашого регіону і надають фонди, такі як фонд Оксани Марченко.

Також допомога поїде до Ізмаїльської лікарні на Одещині та Мирноградської – на Донеччині. У фонді Оксани Марченко розповідають: намагаються допомогти всім, хто звернувся.

ЛЮДМИЛА КУЩ, ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ ФОНДУ ОКСАНИ МАРЧЕНКО

Зараз у нас є багато звернень з різних регіонів, клінік, лікарень про необхідну допомогу як щодо медичних засобів, так і щодо певного обладнання. Наразі з огляду на умови пандемії дуже важко щось дістати. Тому, що є у наших постачальників, ми намагаємося це купити і розподіляємо по лікарнях.

Раніше Віктор Медведчук та Оксана Марченко придбали і передали необхідне медичне обладнання районним лікарням на Закарпатті, а також забезпечили засобами захисту всіх тамтешніх сімейних лікарів. А столичному Інституту серця привезли унікальний апарат, який здатен, зокрема, швидко виявляти коронавірус. Також до Великодня родина благодійників для нужденних у різних областях власним коштом придбала 10 тисяч продуктових наборів загальною вагою понад 100 тонн.