Медведчук заявив про те, що заява Зеленського про те, що цивільне населення не страждає від обстрілу, не зовсім відповідає дійсності. Про це заявил голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук.

Політик нагадав, що 20 травня під час своєї прес-конференції Зеленський зробив кілька заяв, які стосуються збройного конфлікту на сході України. Кажучи про обстріл, від яких страждає цивільне населення, він сказав, що представники ОРДЛО кажуть, що ОБСЄ фіксує, що ми стріляємо по цивільним людям.

«Ми не стріляємо по українцям. Ми відповідаємо бойовикам. Все що ми робимо», – процитував главу держави Віктор Медведчук.

Народний депутат розповів, як насправді йдуть справи з припиненням вогню на Донбасі.

«Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні фіксує обстріли, а також їх наслідки для цивільних об'єктів і кількість жертв серед цивільного населення. Як видно із звітів СММ ОБСЄ, в період з 30 квітня по 19 травня 2020 року обстріли були зафіксовані: 2 рази на контрольованій території, повідомлялося про 1 пораненого, подорвавшемся на міні; 14 разів на неконтрольованої території, повідомлялося про 1 убитого і 11 поранених в результаті обстрілу», – повідомив дані ОБСЄ Віктор Медведчук.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль їде в Білорусь на "Слов'янський базар", від якого відмовився Олег Винник

45-річна Могилевська кардинально змінила стиль, українці оцінили: "Неймовірні образи"

Ірина Федишин з чоловіком готують несподіване зізнання: "Буде донечка"

Олег Боднарчук присоромив Тіну Кароль через премію Yuna: "Кумир епохи, на якого ми заслужили"

Показати ще

На думку парламентарія, ці дані красномовно показують, від чийого вогню більше страждає цивільне населення.

Крім того, продовжив Медведчук, Зеленський заявив, що на Донбасі українські війська тільки відповідають.

«Якщо по нас стріляють, ми будемо відповідати. Але першими стріляти ми не будемо. І та сторона, дійсно, якщо вона просто перестане стріляти, що дійсно повинні зробити згідно нашим Мінським домовленостей, згідно з нашими домовленостями в Нормандії, згідно того, щоб вони дійсно не провокували, все б закінчилося», – навів висловлювання президента Медведчук.

Це заяву, зазначив політик, теж можна перевірити, якщо використовувати оприлюднені у звітах місії дані з відеокамер СММ ОБСЄ, встановлених на окремих ділянках.

«На цих камерах, які розміщені в найгарячіших точках, видно напрямок польоту снарядів і інших боєприпасів. Воно вказується в додатках до звітів СММ. Шляхом зіставлення даних з відеокамер у звітах СММ і карти лінії зіткнення відповідальних можна встановити. Також всі порушення припинення вогню на кожній камері вказані в хронологічному порядку, тому можна визначити, хто почав перестрілку. Наприклад, останній звіт за 19 травня (точніше з 19:00 18 травня з 19:00 19 травня) показує, що в 5 випадках ініціатором перестрілки виступили ВСУ, в 3 випадках – збройні формування ОРДЛО. Всього, згідно зі звітами СММ, за 7–19 травня 1567 боєприпасів імовірно випущено з української сторони. З боку збройних формувань зафіксовано імовірно 706 боєприпасів. Ще в 61 випадку визначити, хто стріляв, важко», – навів неспростовні факти Віктор Медведчук.

Крім цього, згідно з оприлюдненими СММ звітів за 15–21 травня, камери зафіксували, що у 31 випадку ініціатором перестрілки була українська сторона, в 17 – збройні формування ОРДЛО, в 1 випадку ініціатор не визначений.

Також у цих звітах камери зафіксували імовірно 605 боєприпасів з української сторони. З боку збройних формувань зафіксовано приблизно 390 боєприпасів, включаючи 3, однозначну віднесення яких провести важко.

«Якщо ж брати ситуацію за 2020 рік в цілому, то в самому початку року обстрілу було більше з української сторони; з другої декади січня по лютий – з боку збройних формувань; у перші два тижні березня – з української сторони; у другій половині березня – початку квітня – з боку збройних формувань, а з другої декади квітня фіксується значна перевага обстрілу з української сторони», – продовжив народний депутат.

Тому, резюмував Віктор Медведчук, заяви президента Зеленського про виключно відповідному вогні, як і про те, що цивільне населення не страждає від обстрілів з боку Збройних сил України, не відповідають дійсності.