Матусевская громада в Черкаській області отримала обладнання, необхідне для проведення лабораторних досліджень на базі відкритого в цьому році Центру надання первинної медико-санітарний допомоги. Медики мали потребу в ньому, так як держава не змогла забезпечити заклад усім необхідним. Плече підставили Оксана Марченко і Віктор Медведчук, які за власні кошти купили все необхідне, передає 112 канал.

Від меценатів до лікарів приїхав напівавтоматичний гематологічний аналізатор для клінічної хімії, за допомогою якого можна якісно проводити аналіз крові. Він здатний у присутності оператора обробляти десятки зразків в годину і зберігати результати тестів у вбудованій пам'яті. При необхідності результати можна роздрукувати на вбудованому термопринтері.

Також громада отримала дві багатофункціональні ліжка зі спеціальними противопролежневыми матрацами. Ліжка сконструйовані таким чином, що забезпечують максимальний догляд за людиною, прикутим до ліжка. Вони можуть допомогти в реабілітації після важкого перебігу коронавіруса, а також для лікування людей похилого віку. Крім того, таке обладнання необхідно пацієнтів у післяопераційний період або тим, хто переніс тяжкі травми.

"Вони призначені більше для лежачих важкохворих та істотно допомагають у догляді за ними. Думаю, якщо б не благодійний фонд, сільська рада ці ліжка придбати не зміг би", - розповідає сімейний лікар Валентин Жура.

Олексій Басманов, представник "Фонду Оксани Марченко", розповідає, що медикам центру медико-санітарний допомоги надали також засоби індивідуального захисту.

Популярні новини зараз

В Києві може з'явитися новий мікрорайон: у Кличка розкрили деталі

Фіранка Укрзалізниці не витримала гніву кота: "Знешкодив хр*нь"

Двері доведеться відкрити: українцям нагадали про масову повірку показників газових лічильників

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

"Лікарня маленька, тому для неї двох таких ліжок цілком достатньо. За допомогою напівавтоматичного обладнання робота медперсоналу стане простіше, а у жителів ВІД з'явиться шанс на отримання оперативної та якісної допомоги. Також ми привезли і засоби захисту: рукавички, маски, респіратори "Бук" FFP3 3, 100 л дезінфікуючого засобу. Будемо сподіватися, що цей запас допоможе медикам хоча б на найближчий час", - говорить Басманов.

Допомога волонтерів була вкрай необхідна Матусевской об'єднаної громаді, так як в ній склалася вкрай складна ситуація із медичним обслуговуванням населення. Амбулаторія і два фельдшерсько-акушерських пункти відійшли до сусідньої Шполянської ЗТВ. У селі нині працює всього один сімейний лікар і три медсестри з сусіднього центру первинної медико-санітарної допомоги. Чотири людини обслуговують 4 500 жителів Матусевки. Угода з сімейним лікарем змогли укласти тільки в 2 000 жителів, а іншим важко отримати допомогу, розповідає голова ОТО Василь Колесник.

Зазначимо, Віктор Медведчук і Оксана Марченко не перший місяць допомагають українцям у боротьбі з коронавирусной інфекцією.

Так, раніше Віктор Медведчук і Оксана Марченко передали ряду лікарень України дезінфікуючі засоби, рукавички, респіратори, медичну техніку і захисний одяг.

Також унікальне медичне обладнання отримав Інститут серця, очолювану Борисом Тодуровим.

Крім того, сім'я меценатів закупила і передала сотні тисяч медичних масок і продуктових наборів нужденним у всіх регіонах України.

На днях допомогу отримали 20 лікарень по всій Україні. Сім'я меценатів за власні кошти придбала медичну техніку і життєво необхідні засоби захисту для боротьби з коронавирусной інфекцією, наявність яких у лікарнях не забезпечило держава.