Віктор Медведчук і Оксана Марченко допомогли медикам Херсонського обласного кардіологічного центру із засобами захисту від коронавірусу. Центр відчуває брак засобів захисту, і тому медики звернулися до меценатів за допомогою. Ті за особисті кошти закупили і передали до Херсона медичні маски, респіратори "Бук" FFP3, рукавички і більше ніж 100 літрів дезінфектора.

"Люди, які намагаються зупинити епідемію, залишаються сам на сам з коронавірусом. Невідомо, коли ми переможемо Covid-19. Тому ми намагаємося допомогти їм в нашій загальній нелегкій боротьбі", - підкреслює Олексій Басманов, представник "Фонду Оксани Марченко".

Херсонська область вважається однією з найбільш забезпечених засобами захисту від коронавірусу в Україні. Однак обласний кардіоцентр не є опорною лікарнею, тож у достатній кількості масок і рукавичок не отримує. До того ж він вже днями відновлює роботу. Медики розповідають, що без допомоги "Фонду Оксани Марченко" ті засоби захисту, які були у центру в наявності, були б використані занадто швидко, адже маски потрібно міняти кілька разів на день, респіратори служать добу. Тому так необхідні були додаткові кошти, і що більше, то краще.

"Ми допомагаємо ургентно хворим з аритмією і фінансово внаслідок медреформи перебуваємо на своїх хлібах. Допомога дуже важлива, тому що грошей мало. На місяць ці матеріали нас точно врятують", - розповідає Олег Мозеряк, головний лікар Херсонського обласного кардіоцентру.

Марченко і Медведчук надали допомогу лікарні
Марченко і Медведчук надали допомогу лікарні

Популярні новини зараз

54-річна Ольга Сумська перевтілилася в Дженіфер Лопес: "Спокусливий образ"

Погіршення після поліпшення - доктор Комаровський пояснив, що робити: "Мозок стерилізують"

Ольга Сумська підказала, як урізноманітнити сніданок для всієї родини: всього два інгредієнти

Дзідзьо вперше показав "батька" - аж за душу бере: "Дякую..."

Показати ще

Херсонський обласний кардіологічний центр працює з 1986 року і сьогодні вважається одним з найкращих медичних закладів на півдні України. У диспансері щорічно отримує допомогу понад 60 000 пацієнтів. Спеціалісти кардіоцентру, які стажувалися в найкращих європейських клініках, виконують складні процедури. Це і унікальні інвазивні електрофізіологічні дослідження серця, і імплантація штучних водіїв ритму серця, і стентування коронарних судин. Щороку в диспансері здійснюють близько 400 внутрішньосерцевих втручань.

Від хвороб, пов'язаних із системою кровообігу, помирає набагато більше українців, ніж від коронавірусу (2/3 всіх загиблих внаслідок захворювань). Проте центр не забезпечений в достатній кількості не тільки стерильними засобами захисту, але і фінансуванням на доставлення пацієнтів, які потребують допомоги. На пальне лікувальний заклад не отримав жодної копійки, тому заправляти реанімобіль доводиться за гроші хворих. Також з початку року центр не отримав від держави жодного кардіостимулятора. На один кардіостимулятор сьогодні претендує дев'ять осіб.

Віктор Медведчук і Оксана Марченко не перший місяць допомагають українцям у боротьбі проти коронавірусної інфекції.

На днях допомогу отримали 20 лікарень по всій Україні. Сім'я меценатів за власні кошти придбала медичну техніку і життєво необхідні засоби захисту для боротьби з коронавірусною інфекцією, наявність яких у лікарнях не забезпечила держава.