Голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук зробив заяву щодо позиції його партії щодо встановлення рівності громадян України перед законом і скасування антиконституційних привілеїв для учасників подій Майдану.

"Народні депутати від нашої партії "Опозиційна платформа – За життя" і кілька представників інших політичних сил звернулися до Конституційного Суду України з поданням щодо відповідності Конституції України Закону України "Про недопущення переслідування і покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України" від 21 лютого 2014 року № 743-VII", – заявив політик.

Парламентарій нагадав, що 21 лютого 2014 року Верховна Рада прийняла закон, яким звільнила від кримінальної відповідальності за 79 статтями Кримінального кодексу України учасників подій, пов'язаних з акціями протесту. 

"Більше того, заборонено не тільки їх кримінальне переслідування, але і збір і обробка даних, що стосуються цих злочинів. Кримінальна відповідальність за ці злочини передбачено у тому числі такими статтями, як "Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади", "Посягання на життя державного чи громадського діяча", "Диверсія", "Терористичний акт", "Захоплення заручників", "Розбій", "Бандитизм", "Крадіжка", "Грабіж", а також ще 70 статтями Кримінального кодексу України" – зазначив нардеп.

Популярні новини зараз

У Львові збоченець з татуюванням полює на маленьких дівчаток - чекав у темному провулку

Дівчина з вагою 313 кілограм взяла себе в руки і схудла більш, ніж вдвічі

Під Києвом чорна тварюка відправила хлопчика в реанімацію - пас гусей

В Івано-Франківську чоловік поглумився над співмешканкою і звів рахунки з життям - два трупа в замкненій квартирі

Показати ще

Саме це рішення, за словами Медведчука, стало основним фактором для того, щоб розслідування подій на Майдані досі не було доведено до кінця. 

"Прийняття закону "Про недопущення переслідування і покарання осіб" порушує принцип рівності громадян України перед законом та принцип невідворотності покарання і фактично ставить закон від 21 лютого 2014 року вище будь-якого кодексу" – додав Медведчук, підкресливши, що закон суперечить Конституції України, а саме статтями 6, 8, 19, 85, 89, 93, 94, 112, 124 і 126.

Також він повідомив, що Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЧУ) представила звіт, де надано рекомендації щодо розслідування «справ Майдану», в яких, зокрема, зазначено, що закон «про амністію учасників євромайдану» заважає розслідуванню вбивств правоохоронців під час масових протестів у Києві в листопаді 2013-го – лютому 2014 року і повинен бути скасований.

"Ту шкоду, яку таке рішення завдало правовій системі України важко переоцінити. Наслідки заохочення безкарності за кримінальні правопорушення ми можемо спостерігати щодня в кримінальній хроніці: насилля, викрадення, рейдерські захоплення, перестрілки, вбивства, напади з політичних мотивів" – пояснив Медведчук.

Лише скасування цього антиконституційного закону, вважає політик, дозволить правоохоронним органам провести об'єктивне розслідування, що, на його думку, стане ключовим кроком до встановлення справедливості і реалізації закріпленого у статті 1 Конституції визначення: "Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правове держава".