Вирвана з лап сепаратистів "ДНР" громадянка Іспанії подякувала за своє звільнення Віктору Медведчуку і всім, хто боровся за її свободу.

Євгенія Йепес Винуеза (Євгенія Лукиенко), дружина громадянина Іспанії, розповіла про своє затримання в Донецьку та подякувала тим, хто займався її звільненням. Про це пише іспанське видання El Pais.

Жінка була затримана 3 червня в Донецьку за те, що зняла з балкона прапор, повішений там у її відсутність. Вночі 3 червня 2020 року в квартиру Євгенії Йепес Винуеза вломилася група з восьми співробітників "Міністерства безпеки ДНР", жінку затримали та порушили проти неї кримінальну справу справу за образу "держави ДНР".

"У камері було тільки відро і пара пляшок води. Було заборонено лежати в ліжку з шостої ранку до десятої вечора, можна було тільки сидіти. Мені сказали, що я заарештована на 30 днів і можу провести роки в очікуванні суду", ‒ розповіла Євгенія.

Це затримання отримало широкий громадський і інформаційний резонанс. Рідні і друзі Євгенії Йепес Винуеза зверталися за допомогою до тих людей і ті організації, які могли вплинути на долю жінки.

Популярні новини зараз

Наталія Сумська зізналася, чому не спілкується зі своєю сестрою Ольгою: "Я обираю так жити"

Вікторія Булітко з "Дизель шоу" розповіла про ревнощі коханого до артистів: "Дуже"

Дмитро Комаров зі "Світу навиворіт" показав найдивовижніші місця України: "Пишаємося!"

Локдаун на травневі та Великдень: Ляшко пояснив, до чого готуватися українцям

Показати ще

Вже 20 червня відбувся суд, обвинувачення було переглянуто, після чого Євгену Йепес Винуэза вивезли до лінії зіткнення і відпустили.

Вранці 21 червня 2020 року Євгенія опинилась на волі.

"Я впевнена, що на моє звільнення вплинуло те, що мій чоловік іспанець", ‒ сказала жінка і додала, що дуже вдячна народному депутату Віктору Медведчуку, а також міжнародним організаціям (Червоний Хрест, посольство Іспанії в Києві, ОБСЄ, представникам ООН), "які забили тривогу, завдяки чому я на волі".

"Влада ДНР офіційно не коментували моєї справи", ‒ резюмувала Євгенія Йепес Винуеза.

Нагадаємо, Віктор Медведчук займається звільненням утримуваних осіб з грудня 2014 року і за цей час організував звільнення 490 людина.