Чинна влада не бачить кризи в українському тваринництві і цілеспрямовано сприяє знищенню однією з найбільш значущих галузей економіки. Про це заявил голова Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя», народний депутат Віктор Медведчук.

Політик акцентував увагу на тому, що розвинуте тваринництво – важлива умова продовольчої безпеки України, адже без нього неможливо забезпечення повноцінного харчування населення. Однак, зазначив парламентарій, в нашій країні тваринництво переживає глибоку кризу, фактично галузь перебуває на межі колапсу.

«За даними Державної служби статистики, на 1 червня 2020 року поголів'я великої рогатої худоби в Україні оцінювався в майже 3,47 млн голів, що на 6,6% менше показника на аналогічну дату 2019-го, в тому числі корів – в 1,78 млн голів (-6,3%). Як уточнюється, скорочення чисельності великої рогатої худоби на звітну дату зафіксовано і на сільськогосподарських підприємствах ‒ на 8,5% (до 1,03 млн голів), і в господарствах населення – на 5,7% (до 2,44 млн голів). Крім того, за даними Держстату, поголів'я свиней до початку поточного місяця в порівнянні з показником роком раніше скоротилася на 5,3% (до 6,07 млн голів), овець і кіз ‒ на 6,3% (до 1,47 млн голів), птиці ‒ на 1,9% (до 248,79 млн голів)», – навів статистичні дані Медведчук.

Крім того, зазначив народний депутат, найтяжчу кризу переживає і молочна галузь.

«У січні ‒ червні 2020 року в 7,7 рази зросли поставки вершкового масла в Україну. Що стосується молока і вершків, то імпорт показав приріст у 5 разів», – продовжив парламентарій.

Популярні новини зараз

Найпереробленіша з "Пацанок" Покрищук показала натуральну "красу" до операцій: "Впізнали жінку?"

Льоша Тригубенко вперше після "Холостячки" з'явився з дівчиною: блондинка з великими очима

Перероблена "пацанка" Покрищук виставила худе тіло, самі ребра: "Дивись біцепси які"

"Холостячка" Леся Нікітюк оголила принади в халатику, попри лютий мороз

Показати ще

Віктор Медведчук навів слова аналітика Українського клубу аграрного бізнесу Валентини Кропивко, яка повідомила, що витіснення вітчизняного вершкового масла імпортним товаром з ЄС, переважно польським, пов'язано з більш конкурентними цінами європейської продукції на ринку.

«У Євросоюзі також існує потужна підтримка зазначеного сегмента і стимулювання експортної діяльності. Зменшення ціни, але незначне (-2%) на українську продукцію протягом двох останніх місяців ускладнює конкуренцію з європейським товаром. Вартість останнього просіла на 13%», – сказала експерт.

Як зазначив Медведчук, в січні – червні 2020 року Україна продала за рубіж молочної продукції на $87,5 млн. При цьому значно зменшився експорт вершкового масла (на 43%), а також молока і вершків (на 36%).

Натомість зріс імпорт. За словами експертів ‒ через скорочення поголів'я і виробництва молочної продукції в Україні.

Політик підкреслив, що галузі просто необхідна довгострокова комплексна державна підтримка, однак цієї підтримки немає.

«Чинна влада не бачить кризи однією з найбільш значущих галузей економіки і цілеспрямовано сприяє її знищення для збільшення імпортозалежності України в найважливішому питанні продовольчої безпеки», – резюмував Віктор Медведчук.

Раніше політик заявил, що чинна влада демонструє повну некомпетентність у вирішенні економічних і соціальних проблем, бачить вихід у нарощуванні боргів, а це – пряма дорога до банкрутства України.