з Огляду на безпорадність влади і її бездіяльність у питанні встановлення миру на Донбасі, Президент України Володимир Зеленський повинен піти у відставку разом зі своєю командою. З таким заявлением виступила партія «Опозиційна платформа – За життя».

У політсилі переконані: нинішня влада не має політичної волі для встановлення миру, займається саботажем домовленостей про припинення вогню, досягнутих в Мінську.

У партії Медведчука нагадали, що на останньому засіданні Тристоронньої контактної групи в рамках мінських переговорів 22 липня 2020 року Україна погодила додаткові заходи щодо посилення режиму припинення вогню на лінії зіткнення, свій підпис поставив представник України разом з представниками ОБСЄ, Росії та Донбасу.

«У той день з'явилася слабка надія, що нарешті припиняться обстріл і перестануть гинути наші громадяни по обидві сторони лінії розмежування. Згідно із зазначеним рішенням Міністерство оборони України повинно було видати наказ і публічно заявити про це із зазначенням переліку всіх заходів, передбачених рішенням ТКГ», – відзначили в ОПЗЖ.

Зазначені заходи, нагадали в партії, почали діяти з 00:01 27 липня 2020 року. Однак Міністерство оборони України оприлюднило на своєму сайті не всі заходи і в спотвореній редакції, залишивши Збройним Силам України право відкривати вогонь без чіткого дотримання вимог підписаного протоколу, підкреслили в ОПЗЖ.

Популярні новини зараз

Зниклого під Києвом малюка знайшли - "Пішов за батьком у ліс, і…"

В Італії втопився маленький українець, поки батько-священик вінчав молодят

Королева Єлизавета II, перед похоронами, подарувала принцу Гаррі шматочок дерева: старший брат чекає пояснень

Тоня Матвієнко похизувалася подарунком від подружок: Мірзоян так не зміг

Показати ще

У ході переговорів 22 липня 2020 року за підтримки міжнародних посередників, у тому числі і «нормандської четвірки», була прийнята формулювання: «у Відповідь вогонь в разі наступальних дій допускається тільки в тому випадку, якщо він відкритий за наказом відповідного керівництва Збройних Сил України та керівництва збройних формувань ОРДЛО після безуспішної спроби використовувати вищезгаданий координаційний механізм. Про видання таких наказів буде повідомлена ТКГ».

Однак, зазначили у партії Медведчука, ні підписаний в рамках мінських переговорів документ, ні настійні рекомендації «нормандської четвірки» не втримали Міністерство оборони України від повного спотворення суті домовленостей. «У разі порушення противником режиму "тиші" і створення загрози життю українських військовослужбовців Збройні Сили України мають право відповідати на ворожі обстріли», ‒ зазначено на сайті Міноборони.

«Таке "вільне тлумачення" українською стороною додаткових заходів щодо забезпечення припинення вогню ставить під сумнів чергову спробу стабілізувати обстановку на лінії розмежування і домогтися прогресу в питаннях мирного врегулювання конфлікту, а також зайвий раз підкреслює маніпулятивний характер дій української влади по відношенню до жителів Донбасу, так і в рамках міжнародних зобов'язань, у тому числі перед європейськими посередниками», – заявляють в партії.

У ОПЗЖ переконані, що дії української влади інакше як саботажем виконання домовленостей, досягнутих в Мінську, назвати не можна. В результаті цього умисного і свідомого спотворення наказів, спрямованих на виконання заходів по припиненню вогню, обстріли не припинилися.

У партії вважають: заставою таких маніпуляцій української влади, як і переговорів в цілому, є те, що з боку України в Мінську представлені виключно ставленики «Слуги народу», хоча, враховуючи важливість цього питання для України, в роботі переговорної групи повинні брати участь представники всіх фракцій Верховної Ради України.

«Президент Зеленський та його команда в черговий раз, імітуючи роботу по припиненню бойових дій на Сході України, на ділі зробили все, щоб конфлікт продовжувався. І це притому, що основним передвиборчим гаслом Зеленського було обіцянку покласти кінець обстрілу і встановити мир на Донбасі! Подібна поведінка влади, коли мова йде про ключовому питанні збереження територіальної цілісності і суверенітету України, питання, яке найбільше турбує українців, є злочинним, а зловмисне небажання виконувати досягнуті домовленості позиціонує Україну як слабку і недоговороспособное держава», – підкреслили в партії Медведчука.

У зв'язку з цим «Опозиційна платформа – За життя», враховуючи повну безпорадність влади і злочинний характер її бездіяльності в питанні встановлення миру і переговорів в рамках Тристоронньої контактної групи, заявляє: «…Президент Зеленський і його політична команда повинні піти у відставку за невиконання свого ключового передвиборчої обіцянки, нездатність і небажання встановити мир на Донбасі».