Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль буквально на наступний день після прийняття Верховною Радою законопроекту, покликаного підтримати вітчизняне машинобудування, здав національні інтереси. Про це заявив голова Політради партії «Опозиційна платформа - За життя», народний депутат Віктор Медведчук.

Причому, як зазначив парламентарій, глава Кабміну здав інтереси України в умовах найжорстокішої кризи і обвального падіння українського машинобудування.

Посилаючись на інформацію Держстату, Медведчук зазначив, що за підсумками першого півріччя 2020 року найбільші втрати понесло українське саме машинобудування. Загальні втрати в цьому секторі економіки перевищили 22%.

«По окремих галузях виробництво продукції в порівнянні з першим півріччям 2019 го виглядає наступним чином: виробництво комп'ютерів, електронної та оптичної продукції - мінус 25,7%; виробництво електричного обладнання - мінус 9,4%; виробництво машин та устаткування, що не входить в інші групи, - мінус 18,4%; виробництво автотранспортних засобів - мінус 30,8%; ремонт та монтаж машин і устаткування - мінус 16,7% », - навів статистичні дані народний депутат.

Парламентарій нагадав про спробу підтримати українське машинобудування, розпочатої Верховною Радою, яка 21 липня 2020 прийняла в першому читанні проект закону № 3739 «Про внесення змін до Закону України" Про державні закупівлі "по створенню передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості».

Популярні новини зараз

Зеленський не стримався після падіння АН-26 під Чугуєвом: "Наполягаю на тому..."

Наречена Розенка спробувала спокусити елегантними східними рухами: "Скелет видно більше"

На Львівщині псих з пушкою розстріляв людей і втік, оголошено план "Перехоплення"

Аліну Гросу після розлучення помітили з чоловіком, старшим за неї і букетом квітів: "Я щаслива!"

Показати ще

«Цей законопроект передбачає при державних закупівлях умови локалізації (обов'язкового розміщення замовлень на українських підприємствах) - 25-40% з 2021 року зі збільшенням до 40-60% з 2024-го. Однак навіть така боязка спроба українського парламенту захистити вітчизняне машинобудування викликала жорстке неприйняття в ЄС. На переговорах в Брюсселі 23 липня 2020 року виконавчий віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс заявив, що прем'єр Шмигаль вже гарантував, що проголосований в першому читанні законопроект № 3739 буде "відповідати Угоди про асоціацію України з ЄС" », - зазначив Медведчук.

«Дійсно, це питання було предметом обговорення під час сьогоднішньої зустрічі. Я вітаю гарантії, які отримав від прем'єр-міністра, що уряд буде працювати над цим питанням з тим, щоб гарантувати, що будь-які поправки до цього законопроекту будуть відповідати угодам України з ЄС, включаючи Угоду про асоціацію », - цитує слова Домбровскіса політик.

Сказане Домбровскіс, продовжив Медведчук, підтвердив і сам Шмигаль.

«У чинній редакції він (законопроект № 3739. - Ред.) Не відповідає деяким параметрам Угоди про асоціацію, тому уряд буде наполягати на тому, щоб ми відредагували редакцію спільно з депутатами так, щоб вона не порушувала наших міжнародних угод, і не тільки про асоціації », - навів слова прем'єра парламентарій.

«Таким чином, Шмигаль, буквально на наступний день після прийняття законопроекту Верховною Радою здав національні інтереси, причому здав їх в умовах найжорстокішої кризи і обвального падіння українського машинобудування. Уряд, який цинічно ігнорує інтереси України, має бути негайно відправлений у відставку », - підсумував Віктор Медведчук.

Раніше політик заявив, що при уряді Дениса Шмигаль ніякого зростання економіки України не відбудеться, можливо лише передбачене їм падіння в прірву, з якої Україні доведеться вибиратися не менше 10 років.