Голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ за життя" Віктор Медведчук висловив підтримку прагненню Києва повернути Російську Федерацію до складу Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК). 

Про це інформує інтернет-ресурс Eurasia Daily Monitor.

Видання зазначило, що український політик Віктор Медведчук підтримує ініціативу української сторони про повернення Москви в СЦКК.

Віктор Медведчук, фото:ОПЗЖ
Віктор Медведчук, фото:ОПЗЖ

"На відміну від спроб колишнього президента Петра Порошенка включити "Нормандські" держави Німеччину і Францію в СЦКК, президент Володимир Зеленський перейшов і до Росії. Делегація України в мінській контактній групі запросила РФ повернутися в СЦКК у вересні 2019 року, що вітав український політик Віктор Медведчук", - пише видання.

Популярні новини зараз

Мати 13 дітей наклала на себе руки: її вважали взірцем сімейного щастя

Тіна Кароль засвітила тату в цікавому місці та запропонувала таку ж усім

Смерть молодого хлопця шокувала киян, момент трагедії потрапив на відео

62-річна мама Дана Балана влаштувала "битву купальників" з Тіною Кароль: хто на вашу №1?

Показати ще

Слід нагадати, що 18 грудня 2017 року російський МЗС повідомив про припинення роботи російських військових в СЦКК через «дії української сторони».

У відомстві заявили, що Київ "Категорично заперечував проти будь-якої документальної регламентації функціонування СЦКК". Крім того, стверджувалося, що російським офіцерам обмежувався доступ до лінії зіткнення, перевірці несення служби на спільних спостережних пунктах, розгорнутих на підконтрольній Києву території.

У 2020 році з'явилася інформація, що Київ бажає повернути російських військових офіцерів до складу СЦКК в Донбасі. Про це заявив цкраїнський віце-прем'єр Олексій Резніков, передає Громадське.

"Ми сподіваємося, що буде відновлено роботу СЦКК, і російські офіцери, військові, повернуться до його складу, тому що цей механізм, виходячи з досвіду інших військових конфліктів, працює", - сказав Резніков.

За словами Рєзнікова, повернення Росії дозволить досягти постійного режиму тиші і рухатися в напрямку деескалації.

Раніше Віктор Медведчук нагадав, що внесення змін до Конституції України з урахуванням особливостей окремих районів Донецької та Луганської областей, погоджених з представниками цих районів, прямо прописано в Мінських угодах.

Про це політик заявив, коментуючи заяву віцепрем'єра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова, який повідомив, що Україна не має наміру закріплювати особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей в Конституції і не веде таких переговорів в рамках Мінського процесу.

Також Медведчук висловив жаль, що просування в питаннях мирного врегулювання на Донбасі немає ніякого.

"Те, що пан Зеленський підписав указ, розширив ряд посадових осіб та їх повноважень, які будуть спрямовані на реалізацію в окремих обочих підгрупах Тристоронньої це, безумовно, добре. Але без  виконання Мінських угод, без виконання Паризького Комюніке, яке було підписано 9 грудня 2019 року в Парижі за участю президента Зеленського, без того, щоб пункти, які там викладені, почали ыиконуватися, ніякого мирного врегулювання, ні за яких розмовах, ні за яких деклараціях, які звучать майже щодня не буде", - заявляє політик.