В останні роки влада практично не приділяла уваги розвитку сільського господарства в Україні. В результаті ми спостерігаємо скорочення обсягів виробництва сільгосппродукції.

Таку заяву зробив голова політради партії "Опозиційна платформа - за життя", народний депутат Віктор Медведчук, коментуючи дані огляду економічної активності за перше півріччя 2020 року, оприлюднені Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Згідно з даним оглядом, виробництво продукції сільського господарства в Україні за перше півріччя 2020 року скоротилося на 18,7% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. У документі також зазначено, що виробництво рослинницької продукції скоротилося на 56,8%, а тваринницької – на 2,2%. Крім того, в червні відбулося значне скорочення обсягів виробництва сільгосппродукції – на 40,6% в річному вираженні.

"Серед основних причин скорочення продукції рослинництва Мінекономіки називає зменшення попиту на продукцію агропромислового комплексу в країнах – торгових партнерах через карантин, а також низьку врожайність більшості сільгоспкультур у порівнянні з минулим роком. Скорочення продукції тваринництва пояснюється високою витратністю вирощування великої рогатої худоби, а також адаптацією підприємств до нових умов господарювання (зокрема, виробників м'яса птиці)", – зазначив політик. Віктор Медведчук

Медведчук також підкреслив, що насправді в "аграрній наддержаві" в останні роки розвитку сільського господарства практично не приділялося уваги. Народний депутат перерахувавши причини і наслідки неефективної роботи влади в даному питанні:

Популярні новини зараз

Галкін показав 71-річну Пугачову "у всій красі", стрункі ніжки і не тільки: "Повернув молодість"

90-річний Чапкіс одружився з молодшою на пів століття жінкою: "У мене з'явився стимул"

Найбiльш перероблена з "Від пацанки до панянки" звернулася до лікарів: "Обличчя стає..."

Львівщину косить хвороба, небезпечніша за коронавірус: "Помножте на вісім"

Показати ще

"Були різко скорочені бюджетні витрати на стимулювання купівлі продукції вітчизняного сільгоспмашинобудування, практично заморожені роботи з меліорації та рекультивації земель. Левова частка фінансової допомоги спрямовувалася на підтримку не фермерів і присадибних господарств, а найбільших латифундій, що виникли на основі оренди сільгоспземель за нерідко вкрай низьку оплату їх формальним власникам – селянам. Орендарі націлені на те, щоб вичавити всі соки з наявних ресурсів. Звідси відсутність інтересу до організації правильної сівозміни, орієнтація на вирощування експортних культур, що виснажують ґрунти: соняшнику, ріпаку тощо"

"Була надія на те, що українські чорноземи дозволять вирішити всі проблеми. Але перший же посушливий рік показав: це далеко не так", – підсумував Віктор Медведчук.

Раніше політик повідомив про те, що падіння капітальних інвестицій в аграрний сектор в умовах можливого скорочення майбутнього врожаю через несприятливі погодні умови матиме негативні наслідки для сільського господарства та продовольчої безпеки України в цілому.

Також Віктор Медведчук заявляв, що чинна влада не бачить кризи в українському тваринництві і цілеспрямовано сприяє знищенню однієї з найбільш значущих галузей економіки.