Приймаючи рішення про непроведення виборів на підконтрольних територіях Донбасу, члени ЦВК пішли на посадовий злочин, проігнорувавши необґрунтованість і правову нікчемність висновків, даних главами Донецької та Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій. Про це заявити народний депутат України від Партії «опозиційна платформа ‒ за життя» Василь Німченко.

Парламентарій нагадав, що 18 серпня ЦВК звернулася до РНБО, СБУ, Нацполіції України, до командувача ООС щодо " надання актуальної інформації» про загрози належній організації підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року на окремих територіях Донецької та Луганської областей. Німченко переконаний, що за допомогою цього звернення комісія намагається піти від відповідальності за позбавлення жителів підконтрольної території Донбасу виборчого права.

На думку політика, члени ЦВК, які прийняли незаконне, антиконституційне рішення про неможливість проведення виборів на Донбасі, тепер намагаються постати в ролі статистів-мовляв, комісія не повноважна самостійно визначати можливість забезпечення належної безпеки під час організації, проведення місцевих виборів і приймає рішення лише на підставі висновків керівників військово-цивільних адміністрацій.

"Насправді, приймаючи рішення про непроведення виборів на Донбасі, члени ЦВК пішли на посадовий злочин, проігнорувавши необґрунтованість і правову нікчемність висновків військово-цивільних адміністрацій, зміст яких зведено до констатації неможливості проведення виборів без зазначення конкретних підстав для їх скасування з мотивів неналежної безпеки», – пояснив Василь Німченко.

Народний депутат повідомив про те, що, коли представники ОПЗЖ звернулися до країн ‒ членів G7 і демократичної міжнародної спільноти, а також до правоохоронних органів України щодо незаконного обмеження права на волевиявлення сотень тисяч українських громадян – жителів Донбасу, ЦВК вирішила запросити у силових компетентних органів «актуальну інформацію», тобто «по суті, визнала своє рішення неспроможним з правової точки зору».

Популярні новини зараз

Українці зможуть купувати дешеву гречку, цукор, муку, олію і не тільки? У Раді зареєстрували новий законопроект

Українець поїхав на заробітки у Польщу і "випадково" спустив 800 тисяч на "нічних метеликів": "Дівчата щось підсипали"

Людмила Балан у "весільній" сукні заспівала пісню сина: тепер зрозуміло, чому Дан закохався у Тіну Кароль

Сумна Ксенія Мішина розповіла про свій стан після відносин з Олександром Еллертом: "Можна злетіти з котушок"

Показати ще

"Йдучи таким чином на" явку з повинною» перед тисячами громадян України, позбавлених виборчих прав, ЦВК зобов'язана відновити їх, скасувавши своє прийняте раніше рішення", ‒ наполягає Василь Німченко.

Також парламентарій констатував, що Президент Володимир Зеленський самоусунувся від вирішення цього важливого питання.

«На жаль, глава держави самоусунувся, не виконує функції, покладені на нього частиною другою статті 102 Основного Закону, не забезпечив дотримання Конституції України, виборчих прав громадян шляхом ініціювання перед Верховною Радою України дострокового припинення повноважень всього складу ЦВК (частина друга статті 31-1 Закону України "Про Центральну виборчу комісію"). По суті, Президент відвернувся від громадян, які не підтримують його політичну силу: вони йому просто "нецікаві", адже саме з його мовчазної згоди порушується Конституція і зневажаються права виборців», ‒ зазначив Німченко.

На сьогоднішній день, вважає політик, у ЦВК ще є можливість повернути свою діяльність в рамки правового поля.

«Не піддаючись на політичні маніпуляції і тиск влади, яка не зацікавлена в проведенні виборів на Донбасі, забезпечити як активне, так і пасивне виборче право громадян, які проживають на Донбасі. В іншому випадку державний орган, який за своїми повноваженнями зобов'язаний забезпечити дотримання передбачених Конституцією України та законами України принципів і основ виборчого процесу, реалізацію виборчих прав громадян України та права на участь виборах, приречений на самоліквідацію», – резюмував Василь Німченко.

Раніше Василь Німченко звертатися до директора НАБУ Артема Ситника з депутатським запитом, в якому повідомив про скоєння злочинів, пов'язаних з виборчим процесом в Україні.

У зверненні йдеться, що глави Донецької та Луганської ОВЦА, надавши ЦВК сфальсифіковані висновки про неможливість організації проведення місцевих виборів, по суті, вдалися до дискримінації громадян України, які проживають на цих територіях, і позбавлення їх права управління державними справами.