Голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук в інтерв'ю виданню «Politeka"прокоментував твердження Леоніда Кравчук з питання "проросійської позиції" у мирному врегулюванні:

"Наша партія" опозиційна платформа - за життя", яку я маю честь представляти, бореться за захист російськомовного населення, проти дискримінації російської мови і виступає за відновлення відносин з Росією та іншими країнами СНД. І це, я акцентую увагу, – не проросійська позиція, а українська, яка ставить на чільне місце захист прав та інтересів величезного числа українських громадян, які розмовляють російською мовою і хочуть добросусідських відносин з Росією».

Медведчук нагадав Кравчуку, як той виступав за дружбу з Росією у своїх передвиборчих обіцянках на пост Президента в 1991 році. У своїй виборчій листівці в 1991 року, яка називалася» до російських співвітчизників "Кравчук обіцяв:" я буду робити все від мене залежне для повного задоволення політичних, економічних, соціальних і духовних запитів російського населення, для державного захисту його законних інтересів. Ні в якому разі не допускатиметься насильницька українізація росіян. Будь-які спроби дискримінації за національною ознакою будуть рішуче припинятися. Гарантую вам збереження повнокровних, безперешкодних зв'язків з Росією та іншими країнами колишнього Союзу...».

Медведчук упевнений «що нормалізація і розвиток російсько-українських відносин-це завдання сама що ні на є проукраїнська: "Я так вважав у ті роки і вважаю сьогодні, і не розумію, чому той, хто це обіцяв і в тому числі завдяки цьому став Президентом України називає це " проросійською позицією. Сьогодні у Кравчука інша думка, і публічно він вже наговорив стільки, що навряд чи буде сприйматися громадянами України, які живуть на непідконтрольних територіях».