Голова політради партії " опозиційна платформа - за життя» Віктор Медведчук вважає, що чинна влада продовжує цинічний курс на знищення російської мови в Україні. Для цього мобілізуються державний апарат, націоналістичні формування. І, при цьому, повністю ігнорується думка міжнародних гуманітарних організацій.

Про це йдеться в заяві Віктора Медведчука, опублікованій на сайті партії.

Політик нагадав, що з 1 вересня цього року учні всіх російськомовних шкіл України втратили можливість навчатися рідною мовою.

Але влада Зеленського продовжує обмежувати права російськомовного населення. Зокрема, 31 серпня було скасовано рішення Одеської міської ради Про надання в місті російській мові статусу регіональної.

"31 серпня 2020 року Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов заступника прокурора Одеської області і визнав недійсним рішення Одеської міської ради Про надання російській мові в місті статусу регіональної. Доводи про те, що позов є прямим втручанням прокурора у владно-управлінські функції міста і міських представників, суд зневажливо проігнорував. Особливо цинічно таке рішення виглядає в Одесі, місті Пушкіна, Бабеля, Багрицького, Ільфа, Петрова та інших геніїв російського слова», - зазначив Віктор Медведчук.

Популярні новини зараз

Українці знайшли двійника Кузьми Скрябіна, як дві краплі: "Так схожий, і зовнішнє і гумором"

Леся Нікітюк "затягла" на проєкт "Пара на мільйон" подружку Віки Маремухи і Ані Суліми з СМПУ: мама чотирьох дітей і розлучення

Зірка "Величного століття" Бурак Озчівіт може потрапити до в'язниці на 4 роки: вже був у суді

Євген Петросян отримав жорсткий "удар" від захисника своєї ексдружини Олени Степаненко: "Ми довго мовчали і терпіли"

Показати ще

На його думку, зараз влада мобілізує всі можливі ресурси для боротьби з російською мовою в Україні.

"Заради досягнення цієї мети, але тільки вже в масштабах всієї країни, мобілізовані медіа, націонал-радикали і навіть державний орган на чолі з «мовним омбудсменом» Тарасом Кременем, до якого вже давно і міцно прикріпилося прізвисько «Мовний шпрехенфюрер». Влада Зеленського кинула весь адміністративний ресурс і разом з численною «грантоїдською» армією цинічно взялася за знищення російської мови», - додав політик.

Віктор Медведчук нагадав, що міжнародне організації неодноразово закликали українську владу вирішити мовне питання в країні з урахуванням інтересів російськомовного населення і відповідно до 10-ї статті Конституції України.

"Позицію щодо захисту російської мови зайняли міжнародні організації. Венеціанська комісія прямо заявила про те, що мовне питання є надзвичайно складною, делікатною і політизованою проблемою в Україні, і закликала взяти до уваги особливе місце російської мови в Україні на тлі існуючого в країні конфлікту.

Минулого року український парламент ухвалив закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Моніторингова місія ООН з прав людини спеціально зазначила, що закон «не регулює використання мов меншин», що ставить під загрозу права меншин. Але ООН і Венеціанська комісія для нинішньої української влади не авторитет. Що вже говорити про 10-ту статтю Конституції України, яка гарантує " вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України».

Голова політради партії " опозиційна платформа - за життя» впевнений, що боротьба Зеленського з російською мовою є продовженням курсу екс-президента Порошенка і злочином проти українського народу.

"Курс Зеленського та його оточення, який є продовженням курсу Порошенка, спрямований не просто на розправу над конституційними правами українських громадян, а й на деінтелектуалізацію населення України, яка веде до деградації суспільства. Цей злочин проти українського народу, організований під керівництвом Зеленського, є дискримінацією російської мови, яку на останньому Всеукраїнському перепису населення назвали рідною 29,6% громадян країни», - підсумував Віктор Медведчук.

Раньше Віктор Медведчук розповів, що неможливо виключити з Конституції України пункт про особливий статус російської мови.