Ухвалену Верховною Радою України 15 липня 2020 року постанову про проведення місцевих виборів, якою обмежили проведення виборів на Донбасі, потрібно скасувати. Про це в інтерв'ю представникам ЗМІ біля стін Верховної Ради України заявив голова політради партії «опозиційна платформа – за життя» Віктор Медведчук.

Політик нагадав, що пунктом 3 цієї постанови парламент обмежив вибори на Донбасі, не проводяться вибори до Донецької та Луганської обласних рад.

"Це помилка влади. Якщо сьогодні Донецьк і Луганськ є неконтрольованими, то треба було проводити вибори в обласні ради Луганської та Донецької області. Але сталося так, що військово-цивільні адміністрації перетягнули на себе ковдру повноважень, посадових повноважень, в Донецькій і Луганській області на контрольовані частини. І їм, природно, не потрібні місцеві ради, які будуть вставляти палиці в колеса їх незаконної в основному, злочинної діяльності», – пояснив Віктор Медведчук мотиви прийнятого ЦВК і Верховною Радою рішення.

А головне, що було предметом неодноразового розгляду на ТКГ під час мінських переговорів і на нараді в Берліні радників глав держав «нормандського формату», – це пункт 4, який і став каменем спотикання, акцентував увагу народний депутат.

"Я можу сміливо про це говорити. Каменем спотикання, тому що він описує умови, за яких вибори на Донбасі можуть пройти. Йдеться про вибори на Донбасі ‒ на неконтрольованій Україною території. Чомусь, коли багато характеризують це питання, вони виходять з того, що, мовляв, вибори не можуть бути зараз проведені там з багатьох причин. І це природно", - продовжив Віктор Медведчук.

Популярні новини зараз

Курс валют на 27 вересня: долар і євро зупиняють колесо історії гривні

Столичний водій "євробляхи" змусив киян давитися від сміху, навіть дивитися соромно: "Нічого особистого"

800 годин, 10 злетів і посадок - стали відомі останні слова пілота АН-26, який розбився в Чугуєві

Українців чекає аномальна осінь, синоптики б'ють на сполох - сніг і " бабине літо"

Показати ще

Але умови, зазначені в пункті 4, прямо і безпосередньо суперечать Мінським угодам.

"Камінь спотикання у вигляді 4 ‒ го пункту Постанови Верховної Ради від 15 липня 2020 року буде сьогодні на чолі кута будь-яких переговорів», - підкреслив Медведчук, зазначивши, що його протягнула "партія війни", яка представлена в парламенті частково "слугою народу", фракцією "Голос", "Європейською солідарністю" Порошенка.

"Сьогодні ТКГ продовжить переговори щодо Мінських угод. З усіх питань, щоб зрушити з місця (обмін, розведення сил, відведення озброєнь, розмінування і багато іншого), вони будуть починатися з питання скасування пункту 4 Постанови Верховної Ради України від 15 липня 2020 року. Тому що цей пункт перекреслив Мінські угоди. І немає сенсу проводити в мінському форматі переговори, якщо існує такий пункт, проведений "партією війни" у Верховній Раді України», – переконаний Медведчук.

На думку політика, Зеленський і його оточення, його фракція (монобільшість в Раді) повинні це розуміти.

"Поки такий пункт не буде скасований, не може бути розмов про подальшу реалізацію Мінських угод і тих домовленостей, які необхідні Україні. В даному випадку Україна повністю є винною у зриві переговорного процесу", - підсумував Віктор Медведчук.

Фракція Партії» опозиційна платформа – за життя " у Верховній Раді України послідовно і принципово відстоює можливість проведення виборів до Луганської та Донецької обласних рад. Про це раніше заявляв голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук.

"Починаючи з 15 липня 2020 року, коли приймалася Постанова Верховної Ради Про оголошення проведення виборів, де є пункти 3 і 4. Пункт 3-об'єднання Луганської та Донецької обласних рад. Пункт 4-умова, при якій вибори на неконтрольованих територіях можуть відбутися. Причому ці умови прямо і категорично суперечать Мінським угодам, що викликало відповідну реакцію і в Москві, і в Донецьку, і в Луганську під час переговорів ТКГ», – поінформував політик.