Звільнення Вітольда Фокіна з посади першого заступника глави української делегації в Мінській ТКГ стало яскравим підтвердженням того, що Зеленський і його оточення не збиралися і не збираються виконувати Мінські угоди.

Про це заявив голова політради партії "опозиційна платформа - за життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

За словами народного депутата, Вітольд Фокін, фактично став жертвою своєї принциповості, адже саме він гостро почав ставити питання, чому не виконуються Мінські угоди, не вирішується питання про амністію на Донбасі, не проводяться вибори?

"Перший заступник глави української делегації в Тристоронній контактній групі Вітольд Фокін озвучив кілька безперечних фактів, які заперечуються українською владою. Зокрема, він сказав, що закон Про амністію був прийнятий голосуванням у Верховній Раді, але потім зник. "Це детективна історія. Але, як відомо, рукописи не горять. Тому у мене цей документ є, і, я думаю, слідство дізнається, хто скоїв цей злочин"», – процитував Фокіна Віктор Медведчук.

Парламентарій підкреслив, що Фокін також переконаний, що вибори на Донбасі необхідно проводити.

Популярні новини зараз

Вагітна Осадча перетворилася на ніжну кішечку під шум моря: "Мій Юрочка"

Тіна Кароль несподівано заговорила про заміжжя з олігархом: "Його статус"

"Моя бабуся Софія Ротару загинула у вересні": українка приголомшила зізнанням

Гаряча Надя Дорофєєва показала, за що її покохав Дантес: чоловіки зацінять

Показати ще

"Хто зараз заважає винести проект постанови і проголосувати за призначення виборів у цих районах на 18 або 28 березня?"- Вітольд Фокін ставив питання, про яке нагадав у своїй заяві Віктор Медведчук.

Нардеп також підкреслив, що Вітольд Фокін пообіцяв підняти на засіданні ТКГ питання про виплату пенсій жителям Донбасу і заявив, що «ніякого підтвердження, що там (на Донбасі) йде війна між Росією і Україною, не бачить».

Така принциповість Вітольда Павловича і послужила причиною його звільнення.

«У відповідь Президент України підписав указ, яким вивів Вітольда Фокіна зі складу делегації України в ТКГ і звільнив від виконання обов'язків першого заступника глави делегації. До того ж на сайті Президента України з'явилася невиразна і емоційна заява про те, що позиція Вітольда Фокіна суперечить офіційній позиції України, яка, за "скромною і незаангажованою оцінкою" оточення Президента, "повністю збігається з об'єктивною реальністю і політичною правдою". Така примітивно-обмежена позиція влади і аргументація в дусі "я правий, тому що я завжди правий" переконливо доводять нездатність до ведення діалогу, а розправа над Фокіним свідчить про небажання і неготовність української влади вести аргументовану дискусію», – зазначив Віктор Медведчук.

Народний депутат упевнений, що звільнення Вітольда Фокіна зайвий раз підтверджує небажання чинної влади виконувати Мінські угоди.

"Реакція Президента-розправа над першим заступником глави української делегації в ТКГ і його відставка – означає, що Зеленський і його оточення не визнають Мінські угоди і відмовляються від їх виконання», – підсумував Віктор Медведчук.

Раньше Віктор Медведчук повідомив про те, що у Зеленського немає політичної волі для встановлення миру на Донбасі, а Кравчук нічого не вирішує.