Ініційований головою Верховної Ради Дмитром Разумковим законопроект про відновлення дії окремих статей антикорупційного законодавства, які втратили свою силу через невідповідність Конституції України, не відповідає повноваженням парламенту. Про це у кулуарах Верховної Ради заявив голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук.

"Законопроект голови Верховної Ради Разумкова, під яким підписалося майже 130 народних депутатів, пропонує "відновити дії окремих статей Закону". Але в Конституції України немає такого поняття – - підкреслив політик. - Ст. 85 Конституції України передбачає виключні повноваження Верховної Ради, в числі яких-прийняття законів. А відновлення дії закону-не є функцією парламенту, і у нього немає на це повноважень».

Більше того, нагадав парламентарій, Згідно Рішення Конституційного Суду від 8 червня 2016 року, після визнання тих чи інших норм законів неконституційними, повторення їх текстів у нових законодавчих актах є грубим порушенням. Не можна відновити норми, вже визнані неконституційними.

«Але вихід є, і він вказаний в тому числі в рішенні Конституційного Суду. Потрібно розробити нові норми, які врегулюють прогалини, що з'явилися в чинному законодавстві після визнання ряду статей неконституційними. Розробити таким чином, щоб вони вже відповідали Конституції, внести в зал і прийняти. Це єдиний вихід, за яким повинна йти влада в правовій державі", - упевнений Медведчук.

Політик запевнив, що фракція «опозиційна платформа – за життя» не виступає проти декларування доходів можновладцями.

Популярні новини зараз

Олександр Еллерт після розриву з Ксенією Мішиною вирішив не марнувати час: "Бери від життя все"

Пишні груди Олі Полякової викликали подив у українців: "Прекрасний силікон"

Ірина Горова показала чоловіка, який підкорив її серце після Потапа: Настя Каменських закохається

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Показати ще

"Ніхто не виступає проти декларування доходів чиновників. Різного роду звинувачення, підозри і навіть образи з цього приводу партією і фракцією «опозиційна платформа – за життя» не сприймаються. Ми вказували у своєму поданні до Конституційного Суду, що порушуються норми Конституції і що це треба скасувати. Ці норми повинні бути прийняті в іншій редакції, які не порушували б норм Основного Закону. Ось і все», – пояснив нардеп.

Медведчук заявив про те, що ОПЗЖ не підтримає ні президентську ініціативу про припинення повноважень суддів Конституційного Суду, ні вищезгаданий законопроект голови Парламенту.

«Ми не будемо голосувати за жоден з цих законів. Верховна Рада має розробити нове законодавство, яке має врегулювати всі ці прогалини, що виникли після рішення Конституційного Суду. Жодною мірою норми, які будуть прийматися, не повинні порушувати нашу Конституцію. Ось єдиний правовий вихід з ситуації, що склалася. Все інше - від лукавого", - підсумував Віктор Медведчук.