Питання обміну полоненими постійно перебуває у фокусі уваги світових ЗМІ. Однак найбільш яскраво цю тему всесвітньо відомі медіа почали висвітлювати після 15 листопада, коли Віктор Медведчук у присутності патріарха Кирила звернувся до президента РФ Володимира Путіна з проханням посприяти звільненню утримуваних українських громадян ― проведення обміну за формулою «74 на 306».

З 25 грудня (після зустрічі Віктора Медведчука з патріархом Кирилом та керівниками невизнаних республік О. Захарченко і Л. Пасічником в Даниловому монастирі) тема обміну стала топовою у світових медіа, в тому числі й американських ЗМІ.

Так, повідомлення Ассошіейтед Прес про підтвердження Віктором Медведчуком домовленостей про обмін було передруковано провідними ЗМІ США, зокрема: АВС, «Вашингтон пост», «Нью-Йорк Таймс», «Нью-Йорк Дейлі Ньюс», «Фокс Ньюс» «Чикаго трибюн», «Лос Анджелес Таймс», «Ю-ЕС Ньюс енд Уорлд news and world report», «Сіетл Таймс», «Тампа-Бей Таймс», «Сан-Франциско Кронікл», «Star Tribune» (Міннеаполіс), «Канзас-Сіті Стар», «Статейсмен» (Остін, Техас), інтернет-портал «Яху».

Те, як відбувався обмін, які труднощі і проблеми виникли при його проведенні, активно обговорювали світові ЗМІ. Особливу увагу медіа викликав коментар представника України в Тристоронньої контактної групи Віктора Медведчука: «Передбачалося, що Україна звільнить 306 чоловік, але вона передала тільки 237. Решта вважали за краще залишитися в Україні або були звільнені раніше». Цю заяву Медведчука, який, як зазначає Ассошіейтед Прес, «моніторив обмін з української сторони», передрукували такі американські ЗМІ, як АВС, «Чикаго трибюн», «Дейлі Мейл», «Юс-Ньюс Енд Уорлд news and world report».

Крім того, «Нью-Йорк Таймс» у авторському матеріалі пише:

Популярні новини зараз

Головні новини за 6 травня: загибель Софії Ротару, гроші на кисень і курйоз Володимира Зеленського

"Моя бабуся Софія Ротару загинула у вересні": українка приголомшила зізнанням

Засоби від усіх хвороб огірків: овочі й бадилля будуть зеленими до самої осені

Гаряча Надя Дорофєєва показала, за що її покохав Дантес: чоловіки зацінять

Показати ще

«У тривалих переговорах з приводу обміну брав участь Віктор Медведчук, українець з близькими зв'язками з російським президентом Володимиром Путіним».

Інтерес до питання обміну і активне цитування заяв Віктора Медведчука американськими ЗМІ свідчать про його виняткову роль ― саме він безпосередньо вів переговори з президентом РФ Володимиром Путіним, так з представниками ОРДО і ОРЛО.

Як відомо, раніше Віктор Медведчук заявив, що успішне проведення обміну було б неможливо без участі президента РФ Володимира Путіна, Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, голови канонічної Української православної церкви митрополита Онуфрія та керівників ОРДО і ОРЛО.