"Шеф, все пропало!", - з допомогою такої крилатої фрази юрист і блогер Андрій Іщенко прокоментував пост народного депутата Ольги Червакової, яка поскаржилася в Facebook, що справа проти охорони Віктора Медведчука "розвалиться в суді".

"Шеф, все пропало!", - просто кричить кожен рядок поста в Facebook нардепа Ольги Червакової за підсумками засідання парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики ... Позавчора, 6 грудня, комітет в черговий раз розглядав випадок в аеропорту «Київ», коли охорона Медведчука не дозволила співробітникам "Радіо "Свобода" няти на відеокамеру кадри для програми" Схеми ". І ось тепер Червакова журиться, що "Справа про напад на знімальну групу програми" Схеми "охоронця Віктора Медведчука розвалі в суді". Не дивно, взагалі більшість результатів роботи нинішньої Верховної Ради - з серії «говорили-балакали - сіли та заплакали", - пише Іщенко в своєму блозі.

На думку юриста, провладні депутати при всьому своєму бажанні не змогли сфабрикувати кримінальну справу. Причому навіть Національна поліція не побажала в цьому брати участь. "Показово, що навіть Національна поліція, яка звикла" брати під козирок »і виконувати будь-які забаганки провладних депутатів, не побажала брати участь у фабрикації фальшивого справи. Важливо, що, викинувши купу звинувачень на адресу Національної поліції, Ольга Червакова, сама того не бажаючи, видала, чому у комітету ВР не виходить сфабрикувати справу "по щучому велінню, по моєму бажанню", - звертає увагу Андрій Іщенко.

Юрист звертає увагу, що народний депутат Червакова сама розповіла, чому справа розвалиться. "Народний депутат сама проговорилася, що знімальна група програми" Схеми "намагалася вести зйомку на режимному об'єкті без акредитації ... Хочеться нагадати народному депутату, яка приносила присягу" додержуватися Конституції України та законів України ", що за законами України аеропорт - це режимний об'єкт підвищених заходів безпеки, тому для проведення відеозйомки Михайло Ткач і його оператор повинні були отримати акредитацію в прес-службі аеропорту "Київ", - розтлумачує юрист для народного депутата Червакової нюанси українського з ства.

На думку юриста, за українськими законами охорона аеропорту і поліція мали право дуже жорстко відреагувати на поведінку журналістів програми "Схеми", які намагалися вночі лізти через огорожу аеропорту "Київ". "Тепер уявімо ситуацію - ніч, режимний об'єкт, з туману" несподівано з'являються "якісь люди, які лізуть на паркан аеропорту. Чесно кажучи, десь в аеропорту Кеннеді або Франкфурта-на-Майні служба безпеки режимного об'єкту мала б повне право відкрити вогонь по підозрілим особам. А що живемо й зостались потім ще довго б давали свідчення в поліції, "як вони дійшли до такого життя", - пояснює юрист.

Втім, на думку юриста Андрія Іщенка, є претензії і до поведінки поліції, яка перебувала в той момент на території аеропорту "Київ", коли співробітники програми "Схеми" намагалися проникнути на режимний об'єкт. "Дійсно, є законні претензії до поведінки поліцейських. За українським законодавством, поліцейські, які охороняли аеропорт" Київ ", побачивши, як з темряви біжать і кричать якісь люди, повинні були затримати Михайла Ткача і оператора і супроводити до приміщення служби безпеки для з'ясування особистості. А раптом це терористи? А раптом своїми криками-криками вони насправді планують відвернути увагу охорони, поки їх спільники будуть здійснювати теракт? ", - задається питанням юрист Андрій Іщенко.

 
Джерело -
https://blogs.korrespondent.net/blog/politics/3915728/