«Сьогоднішні новини підтверджують, що шанси полонених повернутися додому ще до НГ дійсно високі як ніколи», - пише журналіст і письменник Ігор Лесев в своєму блозі. Таку думку Лесева висловив, коментуючи новину про зустріч В. Медведчука з главами самопроголошених ДНР і ЛНР в Даниловому монастирі - резиденції глави РПЦ патріарха Кирила, під час якої Л. Пасічник і О. Захарченко пообіцяли провести обмін полонених до Нового року.

На думку Ігоря Лесева, шанси на успішний обмін полоненими ще до Нового року високі завдяки ряду факторів. В першу чергу, акцентує увагу письменник і журналіст, тому що організатор обміну в особі Віктора Медведчука погодив це питання не тільки на рівні президента України і президента РФ, а й заручився підтримкою глави Російської православної церкви. «Правда, на цей раз організаторам обміну вдалося запропонувати прийнятний для всіх варіант реалізації формули обмін« всіх на всіх ». За задумом Віктора Медведчука, Київ і самопроголошені республіки проведуть обмін «всіх на всіх» в кілька етапів. Тому заявлений обмін «306 на 74» - стане першим етапом такого «великого обміну», - пояснює Ігор Лесев.

Крім того, звертає увагу Лесева, організатори запропонували сторонам прийнятний варіант реалізації пункту Мінських угод про обмін «всіх на всіх». «Той факт, що сьогодні глави ЛНР Л. Пасічник і ДНР О. Захарченко в присутності патріарха Кирила і Медведчука підтвердили свою готовність виконати домовленості в найближчі дні, свідчить, що питання узгодили не тільки на рівні глав України і РФ, а й Російської православної церкви », - написав Ігор Лесев в своєму блозі.

Разом з тим, Ігор Лесева звертає увагу на проблему в справі обміну полоненими. За його оцінками, в цілому в українських в'язницях і місцях ув'язнення самопроголошених ДНР і ЛНР знаходиться більше людей, ніж планується обміняти до настання 2018 року. «Головна ж проблема полягає в тому, що навіть цей обмін далекий до повного закриття питання з полоненими. За даними списків сепаратистів, в українських в'язницях перебуває близько 700 прихильників ДНР і ЛНР. Українська сторона вимагає повернути також значно більше - близько 150 осіб. Саме тому Медведчук запропонував Путіну і Порошенко розбити на кілька етапів весь процес з обміну полоненими. Спочатку йдуть люди, які не викликають нарікань з двох сторін - як основна хвиля. А потім вже йде точкове узгодження по кожній окремій кандидатурі », - конкретизує Лесев.

Разом з тим, приходить до висновку Лесев, високі шанси, що обмін дійсно відбудеться в найближчі дні. На думку журналіста, вирішальним фактором стало залучення до процесу президентів України і Росії, які підтримали

Популярні новини зараз

Померла найнижча мама України: що було відомо про Марію Українець

У Харкові вшанували пам'ять загиблих в авіакатастрофі АН-26 під Чугуєвом: квіти, сльози і сотні небайдужих

Настя Каменських зайняла місце Каті Осадчої після пологів: розповість про весілля Alyona Alyona і "походеньки" Клопотенко

Ексчоловік Ані Лорак Мурат Налчаджіоглу одружується, поки колишня святкує 7 річницю: як виглядає його наречена

Показати ще

«З огляду на, що а) у Медведчука є досвід повернення понад 400 полонених в Україні; б) він підключив до процесу президента України і президента РФ, заручившись їх підтримкою, дає надію, що обмін дійсно пройде в найближчі дні. Українські ЗМІ, до слова, в один голос прогнозують, що полонених звільнять і повернуть до рідних і близьких ще до Нового року », - резюмує Ігор Лесева.

15 листопада 2017 року спецпредставник України з питань гуманітарного характеру Віктор Медведчук під час відвідування Воскресенського Ново-Єрусалимського монастиря в присутності патріарха Кирила звернувся до російського президента Володимира Путіна вплинути на глав ДНР і ЛНР, щоб розблокувати обмін полоненими. 25 грудня 2017 року глави самопроголошених ЛНР і ДНР Л. Пасічник і А. Захарченко під час зустрічі в московському Даниловому монастирі в присутності патріарха Кирила підтвердили В. Медведчуку свою готовність здійснити обмін полоненими і погодили дату і час.