Як проходять переговори з засудженим і затриманим в РФ громадянам України і чим ускладнюється цей процес, в ефірі «Радіо Свобода» розповів адвокат Марк Фейгін.

Коментуючи переговори щодо звільнення засуджених в РФ громадян України, він допустив, що Москва намагається натомість отримати щось більше, насамперед російських громадян.

«Вона весь час намагається отримати взамін щось більше. Насамперед російських громадян. Не обмінюючи їх безпосередньо на українських громадян, які притягнуті до кримінальної відповідальності з політичних мотивів в Росії. І це ускладнює процес переговорів», — вважає Фейгін.

Він зазначив, що процес переговорів конфіденційний, особливо в частині списків.

«Але я цілком допускаю, що домовленості якогось роду можуть відбутися при посередництві Тристоронньої контактної групи, роль Медведчука, зрозуміло. Домовленості до березня можуть бути досягнуті. Питання: як швидко вони можуть бути реалізовані? Це загадка», — вважає адвокат.

Популярні новини зараз

Зрадник забрав життя героя АТО: "Ти справжній воїн, побачимося на небесах"

Дружина Юрія Ткача застала зірку "Квартал 95" в ліжку в іншою красунею: "Юра, це що?"

Соломія Вітвіцька заговорила про рак слідом за Аллою Мазур: "Діагноз підтверджено"

На Львівщині чоловік ліг під ніж і безслідно зник

Показати ще

Фейгін, який захищав в суді Надію Савченко, неодноразово висловлював своє негативне ставлення до Віктора Медведчука, звинувачуючи його в роботі «за прямою вказівкою Кремля». Однак сьогодні навіть найбільш запеклі опоненти Медведчука визнають, що в процесі звільнення полонених він грає не просто вирішальну, а головну роль.

Як заявляв раніше Віктор Медведчук, переговори по засуджених в РФ українцям йдуть постійно.
«Це окремий переговорний процес, який не має відношення до "Мінську". Загальної тільки те, що я цим займаюся. В результаті вже були звільнені і Солошенко, і Афанасьєв, і та ж Савченко», — повідомив політик.

Як відомо, обмін полоненими відбувся 27 грудня 2017 року і став наймасштабнішим з грудня 2014 року. Віктор Медведчук розповів ЗМІ про наступному етапі звільнення, в ході якого Луганськ і Донецьк повинні повернути українській стороні 29 осіб, а Київ ― 74. Його слова процитували всі провідні міжнародні агентства.

Віктор Медведчук займається обміном заручниками з грудня 2014 року. Завдяки йому на сьогоднішній день звільнені 478 осіб — військові і цивільні особи, а засуджені у РФ Юрій Солошенко, Геннадій Афанасьєв і Надія Савченко змогли повернутися в Україну.