Рейтинг медіа-популярності українських політиків у березні-2018 можна використовувати в тому числі як критерій оцінки впливовості, адже інтерес до тієї або іншої персони з боку ЗМІ безпосередньо є результатом її авторитету. У цьому переконаний політичний експерт Павло Карназицький, повідомляє «Кореспондент».

В топ найпопулярніших політиків увійшли керівники виконавчої і законодавчої влади, але не потрапили представники судової гілки, звернув увагу експерт.

«Українські ЗМІ не вважають голову Конституційного суду, голову Верховного суду і т. д. впливовими фігурами. Якби судова гілка сьогодні грала хоч якусь самостійну роль, то в рейтингу присутні хоча б голови вищих судів, як це було до 2014 року», — міркує Карназицький.

У той же час після втрати державою в 2014-му монополії на насильство, зросла роль фігур, контролюючих силовий ресурс держави, зазначив експерт.

«Тому в списку медіа-популярності присутні політики, які відповідають за поліцейські та інші правоохоронні функції держави: генеральний прокурор Юрій Луценко (№4); міністр внутрішніх справ Арсен Аваков (№6); глава СБУ Василь Грицак (№19)», — пояснив він.

Популярні новини зараз

Україна на порозі чергового локдауну: 21 область перетнула "червону лінію" захворюваності

Країну захлеснули масові протести, поліцію закидають камінням: десятки правоохоронців постраждали

Домашнє вино з рису та варення: оригінальний рецепт п'янкого напою всього з 3 складників

Не Київ, не Львів, і навіть не Одеса: названо найкраще місто України для життя

Показати ще

Потрапили в рейтинг також фігуранти скандалів, як, наприклад, Надія Савченко, або політики, що запам'яталися гучними політичними заявами, як наприклад Юрій Луценко.

«Інше питання, чи потрібна така скандальна популярність. Скажімо, генпрокурор Юрій Луценко в березні видав серію гучних заяв у справі Надію Савченко, але в кінцевому підсумку спеціально або мимоволі спрацював на популярність опозиційного політика Віктора Медведчука», — пояснив Карназицький.

Що стосується медіапопулярності глав парламентських фракцій, то і серед них в топ-25 потрапили тільки Юлія Тимошенко (5 місце), Олег Ляшко (10 місце) і Юрій Бойко (24 місце). Олександр Вілкул виявився на 54-й позиції, Олег Березюк - на 84-й, а глава фракції «БПП» Артур Герасимов і «Народного фронту» Максим Бурбак в рейтинг не потрапили, звернув увагу експерт.

«Єдиною постаттю в топ-20, хто не обіймає високу посаду і не є керівником «партії влади», став Віктор Медведчук, який посів 16 місце. Така позиція пояснюється тим, що Медведчук довгі роки є самостійним політичним гравцем, чий вплив не залежать від зовнішніх атрибутів на кшталт високої посади. Журналісти та експерти стабільно включають Медведчука у всілякі рейтинги найвпливовіших людей України, тому ЗМІ так цікавляться його фігурою. Статус Медведчука як впливового гравця підкреслив президент Порошенко під час недавньої прес-конференції, назвавши його найефективнішим переговірником», - нагадав Карназицький.

На думку експерта, хоча на основі популярності в медіа не можна робити висновки про впливовість, «якщо звести разом кілька різних рейтингів, можна отримати близьку до життя картину, хто впливає на політичні рішення і кадрові призначення на важливі посади».