На прохання глави МЗС України Павла Клімкіна у Відні відбулася його зустріч з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, на якій обговорювалися нюанси майбутнього обміну полоненими за пропозицією Віктора Медведчука, спецпредставника з питань гуманітарного характеру в Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях.

«Ми говорили з Павлом Анатолійовичем про реалізацію тієї принципової домовленості, яка була досягнута після приїзду в Росію координатора делегації уряду України в контактній групі з гуманітарних питань Віктора Медведчука. Він, як ви знаєте, привіз пропозиції про обмін близько 300 представників Донецька та Луганська на 70 з чимось українських громадян, які знаходяться на території цих проголошених республік", — сказав Лавров на прес-конференції у Відні.

При цьому він нагадав, що на прохання Медведчука Путін спеціально зв'язувався з представниками Донецька та Луганська і закликав їх підтримати такий підхід.

«І всі з цим погодилися, і вчора ми з Павлом Климкіним обговорили деякі нюанси, які не стосуються цифр, але стосуються необхідності вивірити деяку інформацію», — додав Лавров.

За його словами, радники президентів «нормандського формату» в суботу в Мінську обговорять підготовку обміну полоненими.

Популярні новини зараз

Аферисти придумали нову збочену схему, українці втрачають останнє: "Розпишіться..."

Мільйони заробітчан терміново залишають Польщу: ситуація на межі, чому ж тікають українці

Дмитро Шепелєв готується до весілля з новою коханою: що відомо

Повне відео постільної сцени з голою дружиною Харламова Асмус злили в мережу: "Скільки заплатили?"

Показати ще

Нагадаємо, як заявляв В. Медведчук, 29 листопада в Мінську представники Києва, ОРДО і ОРЛО під час роботи Тристоронньої контактної групи остаточно узгодили і затвердили списки для обміну полоненими за формулою «306 74»: 306 людей повернуться в Луганськ і Донецьк, Київ отримає 74 людини. Обмін розраховують провести до Нового року.