За шість місяців слідство у справі екс-голови СБУ Наливайченка про його незаконні перельоти в Росію нікуди не пішла, а слідчі і прокурор розголосили відомості про взяті ними ж під охорону свідків.

Чому справа ризикує перетворитися на черговий пшик, на своїй сторінці у Facebook написала заступник головного редактора видання "СтранаUa" Світлана Крюкова.

"Потрапили в руки дуже смішні документи по справі скандалу піврічної давності "Як голова СБУ Наливайченко з Медведчуком в Росію літав".

Ціла історія була. ...Головне слідче управління СБУ звинуватило екс-голови СБУ незаконних перельотах в Росію в період 2014-2015 рр., причому в компанії Медведчука. Що за фактом? За шість місяців обвинувачення пред'явлено лише одному підполковника СБУ - за незаконне переправлення осіб через кордон. Що цікаво, самого Наливайченка у справі фактично немає - допитали лише раз, та й то, в якості свідка. Сьогодні її процесуальний статус не змінився і додаткових питань з боку слідства до нього немає. Другий фігурант — Медведчук — лише раз був допитаний і теж для нього без юридичних наслідків", — повідомила журналістка.

За її інформацією, єдиний обвинувачений у справі — співробітник СБУ, якого звинувачують в організації перельоту.

"Що найцікавіше — слідчі і прокурор розголосили відомості про взяті ними ж під охорону свідків", — наголосила журналістка і додала, що для секретних служб всього світу такі дані є таємницею за сімома печатками.

"За українськими законами, справжні анкетні дані взятих під охорону свідків є держтаємницею і проходять під грифом "таємно". Однак, чи то за помилки слідчих і прокурора, чи то з якоїсь іншої причини ляльководи забули відредагувати посади, які вони займали, що і призвело до розсекречування людей. А якщо потраплять у пресу, до мене в руки, наприклад? Немає агента. А може, ніякої небезпеки для цих людей і не було?" — запитує Крюкова.

Вона також звернула увагу на проведення дорогих судово - психологічні експертизи з використанням поліграфа.

"Хто не в курсі, поліграф не показує — бреше людина чи ні, а фіксує лише його реакцію на певний подразник. З допомогою таких експертиз обвинувачення хоче штучно збільшити кількість джерел (видів) доказів. Виявляється, в цій справі були ще три допитаних - Петро Порошенко, президент і Василь Грицак, голова СБУ. Значить справа серйозна, і значить, якщо доказів немає, вони повинні з'явитися.
Чи вийде як з грошима Курченко на акції Саакашвілі, або грошима Каддафі - на сукні для Тимошенко. Розваляться із закінченням виборів", — прогнозує журналістка.