Відсутність успіхів у боротьбі з корупцією пов'язано з тим, що влада веде її за принципом «не можеш перемогти ― очоль», заявив Віктор Медведчук, лідер Громадського руху «Український вибір — Право народу».

У Міжнародний день боротьби з корупцією політик нагадав: в дослідженні Ernst & Young, Україна виявилася на 1-му місці за рівнем корупції у сфері бізнесу, а в щорічному рейтингу «Індекс сприйняття корупції від Transparency International серед 176 держав, наша країна займає 131-е місце.

«Згідно з даними соцопитувань, в еврореформирующейся Україні корупція побила рекорди навіть... доєвромайданних часів. Так, 90% респондентів називають корупцію поширеною у високому ступені, а 44% впевнені, що рівень корупції в країні явно виріс. Такі дані озвучили у Фонді «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин наводить ще більш показові цифри: 86% громадян України впевнені, що уряд не в змозі перемогти корупцію (нагадаю, що навіть в 2013 році, при команді Януковича ― Азарова, цей показник становив 80%)», — написав лідер «Українського вибору» в своєму блозі.

На його думку, загрузла в корупції влада цілком і повністю втратила кредит довіри не тільки українських громадян і бізнесу, але «стратегічних партнерів» на Заході.

«На жаль, на Заході досі так і не зрозуміли, що українські політики готові боротися з корупцією лише на словах. Простий приклад. З ініціативою декларувати як доходи, так і витрати чиновників і політиків я виступив ще у 2001 році, розробивши проект закону «Про державний (фінансовий) контроль за декларуванням доходів осіб, уповноважених на виконання функцій держави, та їх витратами». Але ця ініціатива не знайшла підтримки в політикумі. Ідея оприлюднення доходів вищих посадових осіб і членів їх сімей, декларування їх видатків, боргових зобов'язань, майнових прав (включаючи сферу орендних правовідносин) приймалася в штики і в часи ющенківської команди «любих друзів», і при Януковичі, і при оновленій команді «любих друзів», — констатує політик.

Популярні новини зараз

71-річний шансоньє Шуфутинський готується до весілля з молодою танцівницею: "У мене все життя дівчата"

"Юру більше не побачимо": Шатунова з "Ласкового мая" похоронили, з'явилися фото з кладовища

Потужний землетрус накриє Україну: які області під загрозою

У Польщі серйозні проблеми: українці масово покидають країну, що відбувається

Показати ще

Його не дивує той факт, що і так звана європейська ініціатива про декларування доходів чиновників і політиків, і створення енної кількості антикорупційних органів перетворилося на фарс, призвело до кулуарних склок і міжвідомчим війнам.

«А між тим Україна, за влучним висловом держсекретаря США Рекса Тіллерсона, «втрачає свою душу через корупцію», — підсумував Віктор Медведчук.