Сьогодні, 25 грудня, завершився заключний етап переговорів зі звільнення українських громадян. Цей процес активізувався після того, як 15 листопада Віктор Медведчук звернувся до президента Російської Федерації Володимира Путіна з проханням посприяти в проведенні даного обміну. Тоді патріарх Кирило підтримав ініціативу Віктора Медведчука, а Володимир Путін звернувся до голів невизнаних республік із закликом провести такий обмін, на що було отримано їх згоду.

Сьогодні на запрошення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила спецпредставник України в Тристоронньої контактній групі Віктор Медведчук і керівники невизнаних республік Донбасу Олександр Захарченко та Леонід Пасічник зустрілися в Священного Синоду Патріаршої і Синодальної резиденції, що знаходиться в Даниловому монастирі в Москві. Патріарх також взяв участь в зустрічі, що відбулася.

В ході заключного етапу переговорів Медведчуком, Захарченком та Пасічником були остаточно узгоджені всі питання, що стосуються проведення обміну за формулою "306 на 74", а саме: сторони обмінялися затвердженими списками, визначили дату обміну, місце і час. Обмін відбудеться 27 грудня 2017 року.