Повний текст інтерв'ю можна прочитати на сайті vybor.ua

В інтерв'ю Deutsche Welle спецпредставник з питань гуманітарного характеру в Тристоронньої контактній групі Віктор Медведчук розповів про свої візити до Москви, результати переговорів з керівництвом РФ, а також про те, чому президент України призначив його представляти Україну в переговорах щодо обміну полоненими.

За словами політика, мета його візитів до Москви протягом останніх кількох років — це переговори, пов'язані в першу чергу з мирним врегулюванням конфлікту на Донбасі, Мінськими угодами, а також звільненням утримуваних осіб.

«І якщо раніше ми говорили в Москві в основному про тих осіб, громадян України, які відбувають покарання або притягуються до кримінальної відповідальності на території Російської Федерації, то з останнього часу, враховуючи вплив Росії на представників і керівництво в невизнаних республіках, це ще і звільнення утримуваних осіб в Донецьку і Луганську», — уточнив Ст. Медведчук.

Лідер «Українського вибору» також повідомив, що в Москві зустрічався з багатьма представниками керівництва Російської Федерації, в тому числі і з президентом Путіним. Що стосується результатів таких переговорів, то вони, за словами Медведчука, «зазвичай бувають тоді, коли це бачать і знають всі».

Популярні новини зараз

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

Катя Осадча після народження третього сина зізналася, як змінилося її життя: "Раніше планувала веселощі, а тепер..."

Наталя Могилевська скинула 7 зайвих кіло і показала результат у сміливій сукні: "Заслужила"

Як створити стильну ванну кімнату без дизайнера?

Показати ще

«... коли ми підходимо до фінішної прямої, коли звільняються люди або є просування у питанні мирного врегулювання. Говорити про те, що ці результати вже досягнуті, не можна. Але одночасно треба говорити і акцентувати увагу на тому, що переговорний процес іде, і цей переговорний процес (особисто я впевнений) призведе до позитивного результату. Як в одному, так і в іншому питанні. Такі переговори повинні тривати, і вони повинні мати місце», — впевнений політик.

Відповідаючи на питання, чи є Медведчук інтереси Путіна в Україні, лідер «Українського вибору» відповів так.

«Я не думаю, що президенту Російської Федерації потрібні представники в Україні, які б представляли його політику. Я думаю, що більше необхідний сьогодні Україні людина або люди, які могли б спілкуватися безпосередньо з представниками керівництва Російської Федерації, в тому числі і з представниками керівництва невизнаних республік в Донецьку і в Луганську. Ще раз підкреслюю - безпосередньо. Для того щоб досягати якогось результату. Для того щоб шукати і приходити до спільного знаменника в тих питаннях, які є актуальними як з боку України, так і з боку сьогодні цих невизнаних республік або неконтрольованих територій. Тому в даному випадку те, що я роблю в Москві - я виконую прохання президента України пана Порошенко. Як в одному питанні: питанні обміну і звільнення утримуваних осіб (тих, які знаходяться в Росії і на неконтрольованої території в Донецьку і Луганську), так і в питаннях можливих шляхів просування реалізації Мінських угод, які були підписані в лютому 2015 року », - розповів В.Медведчук.

Він також пояснив, чому Петро Порошенко вибрав саме його в якості посередника в переговорах між Україною і Росією.

«Пан Порошенко сам це пояснив кілька тижнів або місяць тому. Коли йому поставили запитання з приводу мене, він сказав, що пан Медведчук - найефективніший парламентер з питання звільнення утримуваних осіб. Чому? Тому що у нього є особисті відносини з паном Путіним », - резюмував політик.