Віктор Медведчук не є прихильником ніяких революційних перетворень, а тим більше державних переворотів; вважає, що публічні звинувачення проти нього і "Українського вибору" політично мотивовані, але повністю виключає будь-яку можливість отримання політичного притулку за кордоном.

Про це лідер "Українського вибору" розповів в інтерв'ю BBC.

Cпецпредставник з питань гуманітарного характеру в Тристоронньої контактній групі заявляє: він однозначно перейшов дорогу багатьом в Україні та здогадується, хто є ініціатором його політичного переслідування.

"Про це я можу тільки здогадуватися. Навіть якби я на 95% був в цьому впевнений, я ніколи б про це не говорив вголос, поки це не буде встановлено відповідним чином. Те, що я перейшов дорогу багатьом в цій країні, - це однозначно. Офіс, в якому ми зараз знаходимося, з 2014 року чотири рази піддавався нападам. Представників "Українського вибору", який Луценко абсолютно безпідставно називає "антиукраїнським центром", в регіонах допитують вже не рік, як каже генпрокурор, а два роки. Це ж кому-то треба? А треба тим, хто не визнає наш і погляди, наші ідеї. Але ці ідеї мають право на існування. Забороняти їх можна тільки в одному випадку: якщо вони суперечать конституції і чинного законодавства, але у нас таких поглядів і таких дій немає", - підкреслив В.Медведчук.

Що стосується ставлення до військових змов, то, за словами лідера "Українського вибору", він не є прихильником "ніяких революційних перетворень, а тим більше державного перевороту".

Популярні новини зараз

45-річна Могилевська "проміняла" мільйонера на 71-річного Поплавського: "Ми худнемо"

Щасливий татусь показав, як потрібно зустрічати дружину з пологового: червона доріжка, оркестр і кортеж зі свинкою Пеппою

Будівельник з Львівщини закохав у себе Тіну Кароль на "Голос країни": Балан так не вміє

Молода українка померла під час пологів на руках у байдужих лікарів: маля ніколи не поцілує маму

Показати ще

"Я законослухняний громадянин, і я бажаю процвітання України. Тому займатися дурницями, інтелігентно висловлюючись, в питаннях якихось переворотів мені, як мінімум, було б дивно. Я не прихильник ніяких революційних перетворень, а тим більше державного перевороту. Я не був прихильником ні першого Майдану в 2004 році, ні Майдану 2013-14 року, тому що вважаю, що подібний шлях революційних перетворень веде країну вниз, а не вгору. І досвід побудови соціального, економічного життя в Україні після 2004 року і після 2014 року тільки підтверджує це: крім негативних наслідків ми не придбали нічого ", - зазначив політик.

У той же час В.Медведчук не виключає, що його політичне переслідування може отримати будь-який поворот.

"Виключати нічого не можна. Більш того, з огляду на вразливість правової системи України, може бути і затримання, і арешт, і кримінальні справи, які можуть порушуватися конкретно проти мене. Я нічого не виключаю, хоча і впевнений, що юридичних підстав для цього абсолютно ніяких немає", - розповів лідер "Українського вибору".

Але плану на випадок, якщо до цього дійде, у Медведчука немає.

"Планів немає. Будь-які плани для стресових ситуацій зазвичай не діють. Є просто переконання, що я прав, а те, в чому мене намагаються звинуватити, - повний абсурд. Більше нічого немає", - заявив політик і додав, що навіть в такій ситуації отримання політичного притулку за кордоном повністю виключає.

Коментуючи ситуацію з можливим втручанням президента РФ в разі арешту Медведчука і погіршення в зв'язку з цим україно-російських відносин, лідер "Українського вибору" не вважає такий варіант можливим.

"Я не думаю, що відносини між країнами будуються на долях окремих особистостей. Знаючи президента Російської Федерації і його погляди, я не думаю, що хто-небудь може вплинути на відносини між країнами", - упевнений він.

Що стосується можливої ​​причетності до виходу Савченко з української в'язниці, якщо її включать до списків для обміну, то в такому випадку Медведчук буде діяти відповідно до завданням, сформульованої президентом Порошенко.

"Може бути, але тільки в тому випадку, якщо українська сторона на це піде. Якщо таке завдання буде сформульована президентом Порошенко, я безумовно буду цим займатися, незважаючи на особистості. Тих людей, яких я звільняю, я практично не знаю. Я їх звільняю, тому що це в інтересах країни", - підсумував політик.