Найоб'єктивнішим показником успіхів, досягнутих за час незалежності України, може бути тільки один ― зростання добробуту народу. А з цим справи йдуть погано, вважає Віктор Медведчук.

Незважаючи на помітне в останні роки зростання врожайності основних сільськогосподарських культур та збільшення експорту агропродукції, ні загальний добробут, ні харчування українців не покращилися, зазначив політик.

"Досить порівняти дані Держстату про споживання продуктів харчування на душу населення з даними щорічника "Народне господарство Української РСР за 1989 рік. З нього ясно видно, що споживання мешканцями незалежної України майже всіх продуктів харчування помітно скоротилося порівняно з 1980-ми, наприклад, споживання м'яса в порівнянні з 1989 роком зменшилося на 20%, риби і яєць ― приблизно на стільки ж, а щодо молочних продуктів положення й зовсім катастрофічне: їх споживання у порівнянні з 1989 роком скоротилося в 1,5 рази!" — підкреслив лідер "Українського вибору – Права народу".

Фактично, стверджує В.Медведчук, за ключовим показником рівня життя ― харчування ― Україна виявилася відкинута на рівень 70-х років минулого століття.

"Так, така ситуація ― це багато в чому наслідок взятого одразу ж у 1990-х помилкового економічного курсу на розрив зв'язків з колишніми радянськими республіками. Але за даними Держстату видно, що перемога євромайдана тільки погіршила ситуацію", — підкреслив політик.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль з обручкою на пальці заявила про важливе: "Я змінилася"

Гаряча Надя Дорофєєва показала, за що її покохав Дантес: чоловіки зацінять

Українці масово залишають країну: кордони перетнуло вже понад 4 мільйони людей

Зірка TikTok Діна Саєва зізналася, що і за скільки їй пропонували зробити для Путіна

Показати ще

За його даними, у порівнянні з 2013 роком споживання українцями всіх без винятку продуктів знизилося.

"Зараз за споживанням більшості продуктів харчування Україна знаходиться в кращому разі на рівні 2006-2007 років, які, треба визнати, теж були не найкращими в історії незалежної України", — пояснив В. Медведчук.

Що стосується наближення до Європи, то воно, стверджує лідер "Українського вибору – Права народу", теж помітно в рівні споживання продуктів харчування.

"Так, в Інтернеті мені зустрівся прецікавий документ від 3 жовтня 1955 року ― раніше засекречена Доповідь ЦСУ СРСР, Інституту економіки Академії наук СРСР та Інституту харчування Академії медичних наук СРСР H. A. Булганіну (тодішнього голови Ради міністрів СРСР. ― Прим. авт.) про рівень споживання основних продовольчих і промислових товарів в СРСР на душу населення. У ньому наводяться дані про споживання продуктів харчування у Франції і Великобританії. Якщо порівняти їх з даними Держстату України, то виявиться, що населення України сьогодні по своєму раціону наближається до раціону мешканців провідних європейських країн, але тільки... 80-річної давнини", — констатує політик.