Вимоги негайно ухвалити скандальний закон про реінтеграцію Донбасу, визнати Росію агресором і розірвати з нею дипломатичні відносини свідчить про небажання псевдопатріотів з «партії війни» припинити кровопролиття мирним шляхом. Про це у своєму блозі заявив Віктор Медведчук, лідер Громадського руху «Український вибір — Право народу».

Політик звернув увагу на вимогу партії «УКРОП» невідкладно прийняти законопроект, головним пунктом якого є визнання агресії РФ.

«Вторить партії «УКРОП» і «Народний фронт». Екс-прем'єр Яценюк ультимативно зажадав від президентської фракції проголосувати за скандальний законопроект... Замість пошуку шляхів мирного врегулювання псевдопатріоти готові спровокувати загострення і без того непростих відносин з Москвою», — вважає політик.

На його думку, вільне трактування Яценюком Мінських угод в частині встановлення Україною контролю над державним кордоном підтверджує правову безграмотність екс-прем'єра.

«Те, що Яценюк апелює до Мінськими угодами (нагадаю, саме в «НФ» зажадали до другого читання виключити з тексту навіть сама згадка про них, а потім і взагалі заявили, що «Мінські угоди мертві»), ― це цинізм вищої проби. ...пан Яценюк належить до тих 70% українських політиків, які Мінських угод не читали, але засуджують», — стверджує лідер «Українського вибору — Права народу».

Популярні новини зараз

Оля Фреймут позмагалася красою з молодшою сестрою: очі розбігаються

Нова українська школа: у МОН попередили батьків і школярів, програма скоро зміниться

Раптово зірветься вітер: синоптик оголосила штормове попередження українцям, коли чекати стихійного удару

Лоліта Мілявська показала рідкісні кадри з донькою, яку залишила в Україні: "Мовчання - золото"

Показати ще

Медведчук нагадав: згідно з пунктом 9 «Комплексу заходів по виконанню Мінських угод», «відновлення повного контролю над державним кордоном з боку уряду України» має розпочатися «в перший день після місцевих виборів» і тільки «за умови виконання пункту 11» (проведення конституційної реформи, що передбачає особливий статус ОРДО і ОРЛО), та ще й «за погодженням з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей».

«Чи варто говорити, що жоден з цих пунктів Київ не виконав і, судячи з агресивної риторики «фронтовиків», не має наміру виконувати. Це ще раз підтверджує: «партія війни» виступає за силовий варіант вирішення конфлікту. Ігноруючи думку переважної більшості українців (нагадаю, згідно з соцопитуваннями, майже 70% громадян країни виступають за мирне врегулювання конфлікту на Донбасі), «партія війни» чітко дала зрозуміти: вона проти припинення збройного протистояння мирним шляхом. Справжні цілі «партії війни» ― не територіальна цілісність і єдність народу, а розкол країни і продовження збройного конфлікту на Донбасі», — впевнений політик.