Успішне проведення обміну було б неможливе без участі президента РФ В. Путіна, патріарха Кирила, голови української канонічної Православної церкви Митрополита Онуфрія та голів ОРДО і ОРЛО.

Про це заявив Віктор Медведчук, спецпредставник з питань гуманітарного характеру в рамках Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях, лідер Громадського руху "Український вибір — Право Народу".

"Успішне проведення обміну — звільнення українців, утримуваних по обидві сторони лінії зіткнення, — було б неможливо без участі президента Російської Федерації Володимира Путіна, який відгукнувся на прохання проявити гуманізм і надати сприяння в обміні утримуваними особами. У той же день він звернувся до керівництва невизнаних республік, з проханням провести обмін. І як відомо, вони погодилися. Величезну роль у звільненні людей зіграла православна церква. Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирило не тільки підтримав прохання про обмін, з якою я звернувся до Володимира Путіна, але і взяв участь в організації заключного, найбільш відповідального етапу переговорного процесу", — заявив політик.

В. Медведчук також відзначив роль Блаженнішого Митрополита Онуфрія, глави української канонічної Православної церкви, "який робить дуже багато для того, щоб збройний конфлікт було врегульовано мирним шляхом".

"Сьогодні так важливо відновити мир — насамперед у серцях і душах людей. Це прямий шлях до відновлення миру в Україні", — впевнений політик.

Популярні новини зараз

21-річна наречена померла через годину після весілля, красуню проводжали всім селом: "Просила сім'ю не..."

Помер експрем'єр і голова СБУ Євген Марчук: зупинилося серце

"Холостяк" Михайло Заливако зізнався, що підписав з Ганною Богдан контракт: "У мене просто хе*ові умови"

Мама Кузьми Скрябіна звернулася до Володимира Зеленського через крадіжку спадщини її сина: "Перед Днем народження...."

Показати ще

Також лідер "Українського вибору" висловив вдячність керівникам ОРДО Олександру Захарченко і ОРЛО Леоніду Пасічнику "за розуміння і сприяння у вирішенні питання звільнення утримуваних осіб".

"Впевнений, що цей важливий крок відкриває перспективи для мирного врегулювання конфлікту, припинення бойових дій, вирішення питання про повернення Донбасу в Україну і України на Донбас. Позиція міжнародного співтовариства і воля українців по обидві сторони лінії зіткнення однозначні: тільки діалог і мирне врегулювання. І сьогодні зроблено важливий крок у цьому напрямку", — підсумував Віктор Медведчук.