Неофіційна доповідь Євросоюзу, що виражає стурбованість "стратегічних партнерів" рівнем корупції в Україні, ніяк не пояснює, чому реформи, які реалізує Київ під пильним контролем ЄС і МВФ, часто дають плачевний результат. Про це у своєму блозі пише Віктор Медведчук, лідер Громадського руху "Український вибір — Право народу".

Відповідь, на думку політика, очевидна — п'ятий рік українська влада, проводячи реформи, живе не своїм розумом, а "рекомендаціями" Заходу.

"Адже у пересічних українців і "стратегічних партнерів" Києва різне бачення реформ та їхніх цілей. Для народу реформи ― це зміни, які в кінцевому підсумку повинні привести до підвищення рівня добробуту кожного українця ...сприяти зниженню рівня корупції та бюрократії, розвитку бізнесу, зростання рівня соціального захисту, медичного обслуговування і т. д. Але в МВФ, як вже встигли переконатися українці, інше бачення. Для фонду реформи ― це перевід країни в режим жорсткої економії, урізання соціальних гарантій і виплат, підвищення цін і тарифів", — підкреслив лідер "Українського вибору".

В. Медведчук зазначив, що реформа енергоринку так і не зробила його прозорим, зате призвела до зростання тарифів на газ в 9,6 рази. І тепер вже очевидно, що це не межа.

"Комунальна сфера, яка активно реформується владою прийшла в занепад. При цьому, незважаючи на збільшені тарифи, ні про энергомодернізації, ні про енергоефективності в комунальній сфері мова не йде. Реформа фінансового сектору та рекомендації лихварів відпустити гривню у "вільне плавання" призвели до обвалу курсу національної валюти більш ніж в 3 рази, знецінення заощаджень громадян, банкрутства банків. Майбутня приватизація, яку намагаються піднести як реформу держсектора економіки, призведе до банального розпродажу за безцінь найбільших державних активів. А пенсійна реформа, на якій наполягав МВФ і яку вітали в ЄС, шокувала не тільки нинішніх, але й майбутніх пенсіонерів", — звернув увагу політик.

Популярні новини зараз

Ольгу Фреймут у чорних окулярах засікли на могилі, уся в сльозах: "Моя хрещена..."

ПриватБанк закриває відділення по всій Україні: "Викликало хвилю обурення"

Кучерява Ольга Сумська блиснула стрункими ніжками в яскравому міні - "На 20 років молодше!"

Леся Нікітюк з мамою здивували українців: як дві краплі

Показати ще

Що стосується реформи охорони здоров'я, то вона, як стверджує лідер "Українського вибору", фактично зводиться до введення в країні платної медицини.

"Як бачимо, ЄС не цікавить ефективність проведених Києвом перетворень, а сам факт неухильного дотримання всіх приписів лихварів", — прийшов до висновку Віктор Медведчук.