Санкції Вашингтона проти Кремля покликані не стільки вплинути на геополітичну стратегію Російської Федерації, скільки розширити гегемонію США. У першу чергу ― шляхом посилення свого впливу або навіть здійснення повного контролю за стратегічними галузями європейської економіки, впевнений Віктор Медведчук.

Сьогодні, на думку політика, Америку цікавить енергетика Європи ― сегмент, у якому остання десятиліттями тісно співпрацює з Росією.

"Спроба Сполучених Штатів потіснити Росію на європейському енергетичному ринку буде мати наслідком... скорочення або навіть до припинення транзиту російського газу по території України (а транзит забезпечує щорічне надходження в бюджет близько $2 млрд). Горезвісна українська газова труба може стати фактично нікому не потрібної купою металобрухту. А в саму Україну, за задумом Вашингтона, буде надходити вже американський скраплений газ з терміналів у Польщі та Хорватії", — попереджає лідер "Українського вибору – Права народу".

В.Медведчук вважає, що Україна і ЄС виявилися пішаками в партії, яку Сполучені Штати розігрують на геополітичній шахівниці.

"Але якщо Європа намагається протистояти гегемонії Вашингтона (варто згадати реакцію європейських лідерів на посилення антиросійських санкцій), то київська влада слухняно лізе в ярмо. Не здивуюся, якщо незабаром наша прозахідно налаштована влада ("патріоти", піклуючись про "енергетичну незалежність"), знову піднімуть тему розробки західними компаніями сланцевих родовищ на території України. А розробка таких родовищ перетворить нашу країну вже не просто на колонію Заходу, а на пустелю та зону екологічного лиха", — підкреслив політик.

Популярні новини зараз

Московські попи втекли з похорону українського захисника: "Героям Слава!"

Абсолютно оголена Ольга Сумська приголомшила українців: "Це занадто!"

"Нова пошта" змінила тарифи на міжнародні посилки: як заощадити 25%

Пом'ятого Добкіна знайшли в урні у центрі Харкова

Показати ще