Санкції Вашингтона проти Кремля покликані не стільки вплинути на геополітичну стратегію Російської Федерації, скільки розширити гегемонію США. У першу чергу ― шляхом посилення свого впливу або навіть здійснення повного контролю за стратегічними галузями європейської економіки, впевнений Віктор Медведчук.

Сьогодні, на думку політика, Америку цікавить енергетика Європи ― сегмент, у якому остання десятиліттями тісно співпрацює з Росією.

"Спроба Сполучених Штатів потіснити Росію на європейському енергетичному ринку буде мати наслідком... скорочення або навіть до припинення транзиту російського газу по території України (а транзит забезпечує щорічне надходження в бюджет близько $2 млрд). Горезвісна українська газова труба може стати фактично нікому не потрібної купою металобрухту. А в саму Україну, за задумом Вашингтона, буде надходити вже американський скраплений газ з терміналів у Польщі та Хорватії", — попереджає лідер "Українського вибору – Права народу".

В.Медведчук вважає, що Україна і ЄС виявилися пішаками в партії, яку Сполучені Штати розігрують на геополітичній шахівниці.

"Але якщо Європа намагається протистояти гегемонії Вашингтона (варто згадати реакцію європейських лідерів на посилення антиросійських санкцій), то київська влада слухняно лізе в ярмо. Не здивуюся, якщо незабаром наша прозахідно налаштована влада ("патріоти", піклуючись про "енергетичну незалежність"), знову піднімуть тему розробки західними компаніями сланцевих родовищ на території України. А розробка таких родовищ перетворить нашу країну вже не просто на колонію Заходу, а на пустелю та зону екологічного лиха", — підкреслив політик.

Популярні новини зараз

Померла мати Федора Бондарчука, артистка Ірина Скобцева: зіграла в 60 фільмах і була улюбленицею публіки

Українці потролили Фреймут за "дуель" з Катериною Кухар на "Танці з зірками": "Лебідь і Буратіно"

Ірину Білик рознесло на "Осколки": "Зустрів і покохав"

Вибори мера Києва: з'явилися дані свіжого соцопитування. Кого кияни хочуть бачити главою столиці

Показати ще