Спецпредставник з питань гуманітарного характеру в Тристоронній контактній групі Віктор Медведчук прокоментував, як візит президента Порошенка в Вашингтон і його зустріч з Трампом вплинули на позиції та настрої парламентерів по Мінську.

За словами політика, Дональд Трамп явно перебільшив, коли сказав, що Сполучені Штати зараз дуже серйозно залучені до проблеми української політики.

"Чому? Бо у мене складається враження, що в США ще не вироблена позиція з приводу кризи в Україні та шляхів його дозволу. Хоча одне мене радує точно: це те, що і з вуст президента України Порошенка, і з вуст президента Сполучених Штатів Трампа ми почули про те, що Мінські угоди непорушні, Мінські угоди треба виконувати (правда, є різні розуміння, хто і як повинен виконувати, це спірна позиція, вона дискусійна), що Мінські угоди визнаються як необхідні", — заявив Медведчук в інтерв'ю "Россия 24".

Крім того, заява прес-служби президента України про те, що немає необхідності змінювати формат Мінських угод, а в даному випадку мова йде також про "нормандський формат", Медведчук розцінює як розуміння того, що Мінські угоди все-таки доведеться виконувати, і Україні в тому числі.

"Ось це єдине, що мені дуже сподобалося в цих переговорах. Я не знаю, про що була розмова між президентами, ...але дуже сподіваюся, що президент України попросив у пана Трампа допомогти йому виконати Мінські угоди. І допомогти йому, як це не дивно звучатиме, саме за допомогою спрямованості політичних еліт України, які сьогодні орієнтовані здебільшого на Брюссель та Вашингтон, виконати політичну частину Мінських угод. А це значить прийняти відповідні закони про амністію, про вибори, провести місцеві вибори, про статус, зміни до Конституції, які б могли б реалізувати Мінські угоди. Бо ми скільки завгодно можемо говорити про безпеку, без якої не можуть бути здійснені такі мирні перетворення. Але якщо ми не будемо ставити в главу кута політичну частину Мінських угод — ось ті чотири закони, а якщо бути точним, три закони і закон про внесення змін у Конституцію, що стосуються особливого статусу Донбасу, ― ми не просунемося ні на йоту", — впевнений політик.

Популярні новини зараз

Прогноз погоди на тиждень від синоптика Наталії Діденко: в яких областях почнеться справжня морозна зима

Собака, схожа на пельмень, рекордно схудла: таке під силу не кожній людині

Самотня Алла Мазур "заблукала" між двома красунчиками: "Не вдається за когось одного"

Перловка з м'ясом, грибами і овочами: простий і швидкий рецепт

Показати ще

Медведчук підкреслив: при наявності політичної волі у президента України виконувати Мінські угоди у нього відсутній політичний ресурс.

"А США, Трамп і Вашингтон можуть цей ресурс якщо не забезпечити, то вплинути на його формування. Точно так само, як і Брюссель з усім Євросоюзом", — стверджує політик.