«Незважаючи на те, що проблеми є, я вірю, що ми зможемо провести обмін до новорічних і різдвяних свят». Про це у своєму блозі написав лідер «Українського вибору — Права народу» Віктор Медведчук.

Політик зазначив, що труднощі і проблеми виникли в української сторони, оскільки Луганськ і Донецьк ще 16 листопада підтвердили про свою готовність звільнити 74 людини за формулою «306 74».

«Затримка за Києвом. З об'єктивних причин. Я неодноразово акцентував увагу на тому, що для звільнення 306 людини Україна повинна дотримуватися норми чинного законодавства. Є три категорії осіб. Перша — це особи, кримінальні справи стосовно яких у стадії досудового слідства. Друга категорія — люди, справи щодо яких розглядаються в судах, необхідно прийняти рішення про їх подальшу долю. Третя категорія ― це ті, хто вже засуджений і відбуває покарання; щоб можна було звільнити цих осіб, президент України повинен їх помилувати. На все це потрібен час», — пояснив В. Медведчук, спецпредставник з питань гуманітарного характеру в Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях.

Лідер «Українського вибору» вважає, що процес можна було б спростити, якщо був введений в дію закон про амністію, «забороняє переслідування і покарання осіб у зв'язку з подіями, що мали місце в окремих районах Донецької і Луганської областей України».

«Щоб виключити будь-які спекуляції, відразу зазначу: на осіб, обвинувачених в скоєнні особливо тяжких злочинів, амністія поширюватися не буде. Однак саме непримиренні противники цього закону ― представники «партії війни», які сидять в теплих кабінетах і разглагольствующие про те, що обмінів немає вже який місяць, зробили все для того, щоб заморозити, законсервувати процес обміну. Скажу більше: якби «партія війни» не блокувала виконання Мінських угод, у тому числі їх політичної частини (нагадаю, мова йде про закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей», який був прийнятий, введений в дію, потім його дію призупинили і сьогодні він не працює; про закон «Про недопущення переслідування і покарання осіб ― учасників подій на території Донецької і Луганської областей», який так і не підписано; а також законі про вибори на Донбасі та про внесення змін до Конституції України), то сьогодні нам не доводилося б домовлятися про чергове перемир'я ― новорічному», — підкреслив політик.

Популярні новини зараз

"Колишній" Наді Дорофєєвої Позитив зробив відверте зізнання після розлучення: "Не було півтора року"

Суд вирішив долю Джонні Деппа і Ембер Херд: несподіваний фінал для "Джека Горобця"

Улюбленець Андрія Данилка Melovin сильно схуд і став носити трико: "Коли в душі альфач"

Нова українська школа: у МОН попередили батьків і школярів, програма скоро зміниться

Показати ще

В. Медведчук переконаний: якби Мінські угоди, які визнані у всьому світі безальтернативними, виконувалися в повному обсязі, тобто як вирішувалися питання безпеки, так і питання політико-правового характеру, то в Україні вже був би стабільний і міцний мир.