Коментуючи обмін полоненими, який відбувся 27 грудня, народний депутат України Євген Мураєв в ефірі NewsOne розповів, чому влада боїться розповісти про роль Віктора Медведчука і чому українським медіа невигідно висвітлювати цей процес.

Мураєв звернув увагу, що європейська преса особливо акцентує увагу на ролі Віктора Медведчука, який зрушив процес обміну з мертвої точки, в той час як українські ЗМІ активно замовчують його виняткову роль в процесі обміну.

«Ви знаєте, до Медведчука можна по-різному ставитися. Але ми пам'ятаємо кадри, коли він і Кирило зверталися до Путіна, щоб той вплинув на представників ОРДЛО і цей обмін відбувся. Почитайте іноземну пресу. Всі європейські газети і засоби масової інформації акцентували увагу, що завдяки Медведчуку, Кирилу і Онуфрію цей обмін відбувся », - сказав Мураєв.

На думку народного депутата, владі невигідно правдиво висвітлювати цей процес.

«Я вам скажу, чому не вигідно владі. Ви всі пам'ятаєте знаменитого в'язня, якого носили як ікону по всій країні, а потім мало не піддали анафемі ... Я зараз маю на увазі Надю Савченко. Людина повернулася і почала говорити речі, які дуже не вписувалися в концепцію того образу, який малювала влада ... Вони бояться того, що люди, які повернуться з полону, будуть говорити, що влада не діяла. Вони бояться того, що люди розкажуть, за яких обставин і бездіяльності генералів вони в цей полон потрапили », - вважає Мураєв.

Популярні новини зараз

Відпочинок за кордоном у 2021 році: які вимоги до українців висунули Італія, Іспанія, Єгипет, Туреччина та інші країни

Карантин в Україні продовжать восени: у МОЗ оцінили можливість введення локдауну

Топ-5 порад Андре Тана щодо вибору одягу: як зрозуміти, що "цiй речі час на смітник"

Віктор Павлік "втік" від Каті Репяхової і знайшов, з ким кайфонути: "Дуже класна"

Показати ще

Крім того, нардеп відзначив, що вже через добу після звільнення героїв почалися розмови про те, що «СБУ розбереться, хто і за яких обставин потрапив в полон».

«Вони тепер всіх залякують вчорашніх полонених, хлопців, які повернулися додому, щоб вони чогось незручного не сказали. А якщо скажуть, повірте, їх всіх звинуватять в тому, що це «рука Кремля», що вони були «завербовані ФСБ». І будуть вони сидіти ще далі, тільки вже на нашій території », - прогнозує політик.

Мураєв також відповів на питання, чому під час зустрічі звільнених в Борисполі президент Порошенко «забув» згадати Медведчука як учасника Тристоронньої контактної групи.

«Ось, не тому, що я не люблю Порошенко персонально або цю владу. «Неспроможності». А просто об'єктивно вони не мають до цього ніякого відношення. Зараз він (Порошенко - Ред.) спробував монополізувати і привласнити цю перемогу, весь час розповідаючи про досягнення своєї команди. Тримаючи на морозі людей, які хотіли побачити близьких. Йому складно сказати, що він до цього не причетний, і що рівень його впливу в світі падає з кожним днем. Що його не чує вже не тільки Російська Федерація, а й представники всіх європейських країн », - пояснив нардеп.

Він також пояснив, чому президент призначив саме Медведчука вирішувати питання гуманітарного характеру.

«Ми розуміємо, що він є кумом президента Російської Федерації. Міг він на це процес вплинути? Міг. Чи вплинула? Чи вплинула. Вплинула і православна церква. Таких людей треба носити на руках, тому що це реально наближає виконання і Мінського процесу, як би ми його все не критикували і рахували не оптимальним, так? Але це наближає закінчення війни, і це здорово », - підсумував Євген Мураєв.