Найбільші польські видання - Gazeta wyborcza і Rzeczpospolita - присвятили авторські матеріали обміну полоненими, який відбувся 27 грудня в Україні, відзначаючи ключову роль ініціатора обміну, близького до Путіна українського політика Віктора Медведчука.

Так, Gazeta Wyborcza повідомила про те, що "з новою ініціативою обміну полоненими виступив Віктор Медведчук, спеціальний представник України в Тристоронній контактній групі". "Його план підтримав президент Володимир Путін і патріарх Російської православної церкви Кирило. 15 листопада Путін подзвонив у цій справі лідерам сепаратистів Олександру Захарченко із самопроголошеної (ДНР) та Ігорю Плотницькому з (ЛНР)", - пише провідне польське видання.

Крім того, Gazeta Wyborcza приділила увагу особистості самого В. Медведчука і його позиціях в політиці. "Віктор Медведчук - суперечливий політик, який під час другої каденції президента Леоніда Кучми до 2005-го керував його адміністрацією ... Вважається проросійським політиком, близьким другом і кумом Путіна. Після того як на Сході України в 2014 році почався конфлікт, Медведчук став спеціальним представником Києва, який веде переговори з Росією і представниками невизнаних республік з гуманітарних питань, зокрема щодо звільнення полонених", - повідомляє Gazeta Wyborcza.

Видання також наводить думку експертів, які аналізують мотиви, керуючись якими Медведчук займається переговорним процесом і обміном.

"Частина експертів стверджують, що дії Медведчука зі звільнення українських заручників - це насправді спроба зміцнення впливу даного проросійського політика, якому в цьому допомагає Кремль. Інші, не забуваючи про промосковські симпатії Медведчука, підкреслюють, що найважливіше звільнити з неволі своїх. І неважливо , яким чином це зроблено", - йдеться в матеріалі. Rzeczpospolita в авторському матеріалі "Україна - Росія, обмін полоненими" повідомила про те, що "ще під час проходження полонених через лінію розмежування Віктор Медведчук, український олігарх і близький знайомий Путіна, сказав, що треба підготувати другий етап обміну полоненими, оскільки в тюрмах по обидві сторони конфлікту ще знаходяться декілька сотень в'язнів".

Популярні новини зараз

Бред Пітт і Шерон Стоун відновили старі стосунки

Людмила Балан у "весільній" сукні заспівала пісню сина: тепер зрозуміло, чому Дан закохався у Тіну Кароль

Ніна Матвієнко не стримала радості від переїзду Тоні й Арсена Мірзояна: "Ще й випхаю"

Григорій Решетник звів Злату Огнєвіч і відкинутого нею Діму Шевченка: "Як можна було?"

Показати ще

Висвітлюючи обмін полоненими, польське агентство Polska Agencja Prasowa (PAP) написало, що "Віктор Медведчук ... який вважається" голосом "президента Росії Володимира Путіна в Україні і вірним лобістом інтересів Кремля, поінформував, що Київ передав так званим Донецькій і Луганській народним республікам 237 полонених".

"З 306 осіб (яких повинна була передати) Україна передає 237. Решта відмовилися або були звільнені", - написало агентство PAP. Це повідомлення передрукували понад десятка ЗМІ, серед яких Polskie radio, Gazeta prawna і інші.

Як відомо, процес обміну полоненими зрушився з мертвої точки після того, як 15 листопада Віктор Медведчук звернувся до Володимира Путіна з проханням посприяти обміну за формулою "306 на 74". У той же день президент Росії провів телефонну розмову з представниками непідконтрольних Києву територій, які підтвердили свою готовність до обміну.

Нагадаємо, в листопадовому матеріалі Rzeczpospolita, висвітлюючи зустріч Віктора Медведчука з президентом РФ Володимиром Путіним, прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим і Святішим Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом на території Воскресенського Ново-Єрусалимського монастиря, писала про те, що "на прохання київського олігарха Віктора Медведчука російський президент включився в обмін полоненими між Україною і донецькими сепаратистами ". "Офіційна Москва стверджує, що ідея звернення до Путіна належить його близькому колезі Медведчуку. Російський президент вже неодноразово вказував на нього як на політика, якого Москва підтримує над Дніпром", - йдеться в матеріалі.

Як відомо, 25 грудня в Даниловому монастирі відбулася зустріч Віктора Медведчука, Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, а також керівників ОРДО і ОРЛО Олександра Захарченко та Леоніда Пасічника.

Після обміну Віктор Медведчук зробив офіційну заяву про виняткову роль президента РФ В. Путіна і РПЦ в питанні обміну.