Європейські ЗМІ активно висвітлюють тему обміну полоненими в Україні, який відбувся 27 грудня, відзначаючи цей крок найважливішим етапом для повного виконання Мінських угод і встановлення миру в Україні.

У матеріалах німецькій редакції «Євроньюз» робиться акцент на висловлюванні В. Медведчука щодо майбутнього Донбасу: «Сподіваюся, що на майбутніх переговорах буде знайдено рішення для Східної України, – для досягнення миру в Україні необхідна згода за всіма пунктами». Ця ж цитата наводиться і всесвітньо відомим порталом «Яху».

Відзначаючи надійність Медведчука як учасника переговорів, німецьке агентство DPA цитує його коментар про перебіг першого етапу обміну полоненими. «Все йде за планом», — сказав Медведчук російському каналу «НТВ», тим самим підтвердивши, що його формула з повернення полонених працює — з ОРДО і ОРЛО додому повернулися 74 людини.

Матеріал DPA передрукували такі великі німецькі видання, як Der Tagesspiegel, Die Zeit і Die Welt.

Той факт, що Медведчук є не тільки політиком, який безпосередньо веде переговори з Президентом РФ і керівниками республік, але і виконує всі домовленості в повному обсязі дає надію на те, що буде проведено і наступний етап обміну.

Популярні новини зараз

Тато "в декреті": Віктор Павлік взяв на себе обов'язки Катерини Репяхової і ось що з цього вийшло

Пишні груди Олі Полякової викликали подив у українців: "Прекрасний силікон"

Ксенія Мішина показала, як переживає розрив з Олександром Еллертом: "Викликає страх"

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Показати ще

Про новий обміні йдеться в матеріалі Deutsche Welle. Видання вказує на важливу роль «українського політика Віктора Медведчука, який є одним з представників Києва на переговорах з повстанцями і вважається близьким до Путіна».

«Медведчук повідомив про новий обмін – 19 полонених, утримуваних повстанцями, на 74 осіб, утримуваних Києвом. Дата цієї події поки не називається», — пише видання про другому эпапе анонсованого Медведчуком обміну полоненими.

Видання також зазначає, що канцлер ФРН Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон вітали цю акцію як «важливий гуманітарний жест і крок до реалізації» підписаних в Мінську угод щодо врегулювання ситуації на Сході України.

У той же час видання Die Welt повідомляє, що серед звільнених громадян були ті, хто вийшов на свободу після декількох місяців, так і після декількох років. Зокрема, історик Ігор Козловський, пише Die Welt, два роки провів у полоні за підозрою в зберіганні зброї.

«Значним кроком у реалізації Мінських угод» назвав перший етап обміну полоненими міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель. Політик вважає цю подію «насамперед важливим гуманітарним жестом перед Новим роком та православним Різдвом» 7 січня.