За словами публіциста і телеведучого Дмитра Джангірова, за минулі
півтора місяці формула обміну між Києвом і ОРДЛО зазнала змін. "А ви в курсі, що міняти будуть "237 на 74", а не "306 на 74", як повідомляли і продовжують повідомляти нам ЗМІ?", - пише Джангіров в Facebook, посилаючись на свої джерела серед організаторів обміну.

Джангіров підкреслює, що прогрес у справі обміну намітився тільки півтора
місяці тому, після того, як 15 листопада спецпредставник України з питань
гуманітарного характеру Віктор Медведчук звернувся за сприянням до російського президента Володимира Путіна. "Вирішальними стали півтора місяця, починаючи з 15 листопада ц.р., коли Віктор Медведчук зустрівся в Ново-Єрусалимському монастирі з президентом РФ Володимиром Путіним і Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом, після чого Кремль безпосередньо звернувся до лідерів ОРДЛО", - нагадує публіцист .

За словами Дмитра Джангірова, "окрім кропіткої рутинної роботи, в
найостанніший момент знадобилися надзусилля, щоб подолати проблему".

Публіцист пояснює, що Київ скоротив кількість осіб для обміну полоненими, що викликало невдоволення з боку ОРДЛО. "Київ запропонував передати тільки 237 чоловік - 40 осіб зі списку "ДНР/ЛНР" відбули термін і мають свободу переміщення, ще 29 осіб, які відбувають покарання, відмовилися від обміну, - написав Джангіров. - Як нескладно здогадатися, представники ОРДЛО, побачивши таке скорочення списків, зажадали пропорційно скоротити списки і зі свого боку - передати нам не 74 українських полонених, а менше. І тут знову потрібні були зусилля з боку Віктора Медведчука, який декілька днів поспіль (з 21 по 25 грудня) вів переговори з главами ДНР-ЛНР у присутності Патріарха. І ось результат - всі 74 українця повернуться до Нового Року додому...".

Джангіров прогнозує, що після успішного обміну робота по звільненню
полонених продовжиться, оскільки Медведчук вже працює над поверненням понад 100 українців, які залишаються в полоні і чиє місцезнаходження встановлене.

Популярні новини зараз

У київському соборі "ожив" Ярослав Мудрий

"МастерШеф. Професіонали-3 " випуск 5: хто не впорався з коктейлем та покинув проект

Володарка найбільших сідниць у світі потрясла своїм добром перед камерою: "Чорт забирай, оце дупа"

8 березня: красиві листівки і привітання у віршах

Показати ще

"Що далі? Гучні промови непричетних про свою роль у звільненні українців з полону, в яких напевно НЕ будуть згадані 168 осіб, розшукуваних Україною на непідконтрольній території. З яких на сьогоднішній день встановлено місцезнаходження 103, і ​​про повернення яких вже веде переговори Віктор Медведчук", - резюмував Дмитро Джангіров.