Так звана «формула Штайнмайера» - це експортне назва для мирного плану, розробленого Віктором Медведчуком, пише у своєму блозі Євген Василевський.

Блогер аналізує заяву Олександра Лукашенка про те, що Білорусь готова направити своїх військовослужбовців на Донбас у складі миротворчого контингенту, якщо будуть досягнуті чіткі домовленості між Путіним і Порошенка.

«По суті, Лукашенко озвучив квінтесенцію проблеми – контингент миротворців може з'явитися на Донбасі тільки при наявності чітких домовленостей між США, Росією, самопроголошеними республіками і Україною», - пояснює блогер.

Василевський звертає увагу, що слова білоруського президента «прозвучали в унісон із заявою спецпредставника Держдепартаменту США Курта Волкера після четвертого раунду переговорів з помічником російського президента Владиславом Сурковим про те, що Київ має виконати свої зобов'язання Мінськими угодами згідно з «формулою Штайнмайера».

«А враховуючи, що «формула Штайнмайера» (він же «план Еро») – це, по суті, експортне назва для мирного плану Медведчука, стає зрозуміла справжня порядок переговорів між США, РФ та іншими учасниками», - констатує Євген Василевський.

Популярні новини зараз

Александров Пікалов з "95 Кварталу" показав дорослого сина: став улюбленим футболістом батька

Львів'янка показала таксисту важливість української мови: "Дивився як на інопланетянку"

Дзідзьо після розлучення втік до Львова заради легендарної акторки: "Це відповідально  i радісно"

9-річна донька Ані Лорак вразила різкими змінами зовнішності: Мурат допоміг

Показати ще

Блогер пояснює, що мирний план Віктора Медведчука (спецпредставник України з питань гуманітарного характеру в Мінській контактної групи) на першому етапі пропонує, щоб Верховна Рада прийняла ряд законів, які втілять в життя зобов'язання України Мінськими угодами:

– про помилування та амністії (пункт №5);

- про проведення виборів місцевих рад на Донбасі (пункт №4);

- про особливий статус окремих районів Донбасі (пункт №4);

- про конституційну реформу, ключовим елементом якої повинна стати децентралізація повноважень від Києва до місцевої влади (пункт №11 Мінських угод).

«Наступні етапи плану – це тактичні рішення щодо реінтеграції Донбасу й відновлення зруйнованої економіки через нормалізацію торговельно-економічного співробітництва з Росією», - нагадує блогер.

«Тобто, можемо зробити висновок, що презентація Гоуэна-Расмуссена на Мюнхенській конференції про формат та повноваження миротворчого контингенту ООН стала додатковим аргументом на користь плану Медведчука як єдиної програми, навколо якої будується консенсус США, РФ та інших основних гравців», - резюмував Євген Василевський.