Погодившись на обмін прикордонниками за формулою Медведчука, президент Петро Порошенко дав сигнал, що він зацікавлений в самостійному каналі комунікації з Кремлем, вважає політолог-міжнародник Володимир Воля. Про це він заявив в коментарі сайту From-UA.

Політолог підкреслює, що питання обміну і повернення на Батьківщину прикордонників Б.Марцоня і І. Дзюбака вирішувалося на рівні вищого керівництва України та Росії.

"Як вдалося домовитися про обмін? Петро Порошенко на своїй прес-конференції за день до обміну розповів, що питання довелося вирішувати на рівні російського президента Володимира Путіна. А прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков вже після того, як прикордонники повернулися додому, розкрив деталі переговорів, розповівши, що про обмін домовився і погодив формулу "2 на 2" український політик Віктор Медведчук під час зустрічі з першими особами РФ 22 лютого", - пояснив Володимир Воля.

На думку фахівця з міжнародних відносин, погодившись на обмін прикордонників, президенти України і РФ дали зрозуміти, що цей канал комунікації для них є більш пріоритетним, ніж формат Волкер-Сурков.

"Погодившись на обмін, Порошенко і Путін дали зрозуміти: а) що існує самостійний канал комунікації між Банковою і Кремлем; б) що даний канал комунікації для Москви і Києва є більш пріоритетним, ніж переговори Волкер-Сурков, які поки що ні до чого не привели ", - пояснив Володимир Воля.

Популярні новини зараз

Порошенка закидали яйцями на власному мітингу: відео ганьби

Українцям підказали, як отримувати субсидії без порушень: варто знати кожному

"Голубий вогник" у всій красі: Кіркоров відзначився неоднозначним вчинком, відео

Сергій Лазарєв відмовився від весілля з Ані Лорак: "Я абсолютно щасливий..."

Показати ще

На думку Володимира Волі, обмін прикордонників за формулою "2 на 2" - це перевірка, як функціонує канал комунікації між Києвом і Москвою на практиці.

"І якщо оцінювати в такому ключі, то обмін українських прикордонників Б.Марцоня і І.Дзюбака на російських В.Кузнецова і А.Кулуба - це перевірка, як працює на практиці цей канал комунікації.

"Тобто, Київ і Москва продемонстрували, що здатні домовлятися і виконувати домовленості в рамках даного переговорного формату. А Порошенко і Пєсков прямо сказали, що оператором цього" дипломатичного ГТС "бачать Віктора Медведчука, тому що готові домовлятися один з одним тільки під його гарантії", - резюмував Володимир Воля.