Київ намагався використовувати різні канали комунікації для вирішення проблеми обміну полоненими, але найбільш ефективним парламентером в цьому питанні виявився Віктор Медведчук, заявив сьогодні під час прес-конференції президент України Петро Порошенко.

"Ми намагалися використовувати різні канали комунікації. Починаючи від військових і закінчуючи церквою. Я повинен визнати, що найбільш ефективним виявився Віктор Медведчук. Знаєте, чому? Тому що рішення про звільнення приймає безпосередньо Путін. Ні церква, ні його ці "проксис" на окупованих територіях", — зазначив глава держави.

"Я буду працювати з ким завгодно, хто ефективно зможе повернути хоча б одного українського заручника додому... Будемо вести переговори з будь-ким, хто поверне хлопців додому... Я буду шукати всі канали комунікації", — сказав Порошенко.

Також він зазначив, що зараз з Росією ведуться переговори по новому обміну полоненими, який може відбутися до кінця тижня. "Я планую, що нам вдасться повернути до кінця тижня — можливо, навіть до п'ятниці", — уточнив президент.

Нагадаємо, процес обміну полоненими зрушився з мертвої точки після того, як 15 листопада Віктор Медведчук звернувся до Володимира Путіна з проханням посприяти обміну за формулою "306 74". У той же день президент Росії провів телефонну розмову з представниками непідконтрольних Києву територій, які підтвердили свою готовність до обміну.

25 грудня в Даниловому монастирі відбулася зустріч Віктора Медведчука, Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, а також керівників самопроголошених республік Донбасу, на якій були узгоджені остаточні домовленості щодо обміну полоненими, що відбулися 27 грудня 2017 року.

Віктор Медведчук, спецпредставник з питань гуманітарного характеру в Тристоронньої контактної групи, займається обміном заручниками з грудня 2014 року. Завдяки йому були звільнені 479 осіб — військові і цивільні особи, а крім того, вдалося повернути в Україну засуджених в РФ Юрія Солошенко, Геннадія Афанасьєва і Надію Савченко.