2 березня Україна і Росія провели обмін українських прикордонників Б.Марцоня і І.Дзюбака на двох російських прикордонників В. Кузнєцова і А. Кулуба. Обмін справили у нейтральній прикордонній зоні поблизу КПП «Гоптівка» (Харківська область).

Коментуючи обмін, прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков підкреслив, що прикордонників вдалося обміняти завдяки Віктору Медведчуку.

За словами прес-секретаря Володимира Путіна, влада України і РФ досягли остаточної домовленості про обмін "2 на 2" під час візиту Медведчука до Москви 22 лютого 2018 року.

«22 лютого Віктор Медведчук, який займається гуманітарними питаннями і питаннями обміну утримуваними особами, був і в Москві, і здійснював контакти в Києві. У підсумку багато в чому завдяки його зусиллям і, природно, грунтуючись на політичній волі, яку обидві сторони продемонстрували, вдалося вийти на обмін прикордонниками», - заявив Дмитро Пєсков.

За його словами, саме за підсумками переговорів Медведчука з керівництвом РФ 22 лютого, сторони дійшли згоди, що в ході наступного обміну російських прикордонників Володимира Кузнєцова і Аскара Кулуба обміняють на українських прикордонників Богдана Марцоня і Ігоря Дзюбака. Під час візиту Медведчук разом з керівництвом РФ погодили юридичну процедуру, дату і місце обміну прикордонників.

Популярні новини зараз

ПФУ перерахував пенсії українців: кому і скільки доплатять у березні

Хвору Лілію Ребрик посадили під замок: "Весну зіпсовано..."

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

Дружина Дзідзьо розкрила правду про стосунки чоловіка з кумою Цибульською: "Це образливо"

Показати ще

Двоє прикордонників РФ В. Кузнєцов і А. Кулуб були затримані вночі 30 червня в Херсонській області. Кузнєцову і Кулубу інкримінували замах на територіальну цілісність і недоторканність України (частина 2 статті 110 Кримінального кодексу України).

За офіційною версією, українські прикордонники Богдан Марцонь і Ігор Дзюбак були затримані співробітниками ФСБ 3 жовтня 2017 року Брянської області РФ. Б.Марцоню і І.Дзюбаку інкримінували злочин, передбачений ч.3 ст. 322 Кримінального кодексу РФ (незаконний перетин кордону РФ, вчинений групою осіб за попередньою змовою або з застосуванням насильства чи погрозою такого). У разі визнання винними, українським прикордонникам загрожувало до 6 років колонії.

Віктор Медведчук - спецпредставник з питань гуманітарного характеру в рамках Тристоронньої контактної групи по мирному врегулюванню ситуації в Донецькій і Луганській областях. Медведчук протягом ряду років вважається головним комунікатором між Україною і РФ. У складі Тристоронньої контактної групи в Мінську Медведчук курирує питання обміну полоненими. На сьогоднішній день він звільнив понад тисячу осіб з обох сторін, тільки на територію України вдалося повернути 481 людину, найвідоміша з них - це Надія Савченко.