«Як тільки «патриєти» почали влазити в справу обміну полоненими, процес відразу ж застопорився. Давайте спочатку повернемо дітей додому, а потім будемо проявляти свій патріотизм». Про це в ефірі «112 Україна» заявив народний депутат України Вадим Рабинович, лідер партії «За життя».

Відповідаючи на питання телеглядача про те, що буде з засудженим в РФ Олегом Сенцовым, Рабинович нагадав про ще одного українця, засудженого в РФ — Миколу Карпюка.

«Я намагаюся звільнити одну єдину людину — Миколу Карпюка, але в мене мало важелів. З Миколою мене життя звело. Якось після Майдану ми з ним багато розмовляли, багато дискутували. Для мене він – частина тієї історії, яка була. Я хочу його звільнити. Дуже складно все йде, от начебто до Нового року все було в порядку, а потім загострилося все. Зараз, звичайно, є проблеми. Я сподіваюся, все-таки вирвати Миколу до кінця цього року", — сказав Рабинович.

Що стосується Сенцова, то питаннями звільнення засуджених в РФ українців завжди займався Віктор Медведчук, нагадав Рабінович.

«Потім оголосили, що його робота з полоненими – це теж якийсь ворожий акт. Я просто не розумію цих моральних виродків, які не дають повернути дітей. Я вважаю, що треба повернутися до цього формату. Я б взагалі посилив Медведчука якоюсь нашою групою. Якщо ще у когось виходить — дати їм якісь повноваження щодо переговорів з Росією щодо повернення полонених. Дайте зробити тим, у кого виходить», — закликав народний депутат.

Популярні новини зараз

Три роки тягнув: українцю довелося заплатити аліментний борг у 250 тисяч грн, заради поїздки за кордон

Українцям відчинила двері ще одна європейська країна: тисячі заробітчан чекали майже рік

Копія Тіни Кароль? 63-річна мама Дана Балана показала архіви з дитинства

Щороку по 45 хвилин: Мінінфрастуктури повертає техогляд, українським водіям радять приготуватися

Показати ще

На його думку, поки президент Порошенко безпосередньо працював з Медведчуком, у них все виходило.

"Як тільки почали «патриєти» влазити у все це, відразу почалося зовсім інше. Давайте спочатку повернемо дітей додому, а потім будемо проявляти свій патріотизм. Так можна в такій послідовності?» — підсумував політик.

Як заявив раніше спецпредставник з питань гуманітарного характеру в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Віктор Медведчук в інтерв'ю Deutsche Welle, головною метою візитів політика в Москву протягом останніх двох років є «переговори, пов'язані в першу чергу з миром на Донбасі, мирним врегулюванням, виконанням Мінських угод».

«І друге важливе питання, яке теж входить в схему реалізації Мінських угод, ― це звільнення утримуваних осіб. І якщо раніше ми говорили в Москві в основному про тих осіб, громадян України, які відбувають покарання або притягуються до кримінальної відповідальності на території Російської Федерації, то з останнього часу, враховуючи вплив Росії на представників і керівництво невизнаних республік, це ще і звільнення утримуваних осіб в Донецьку і Луганську», — підкреслив Віктор Медведчук.