Для того, щоб домогтися дозволу на відвідування засудженого в Росії Миколи Карпюка, у народного депутата Вадима Рабиновича пішло два роки. Хто допоміг йому зустрітися з Карпюком і про що вони говорили під час зустрічі, депутат розповів в ефірі телеканалу "Україна".

За словами Рабіновича, він передав Карпюку українське сало та слова підтримки від голови СБУ Василя Грицака, який був обізнаний про цю зустріч.

"Дуже серйозно займається тобою Медведчук. Я з ним останній раз вчора розмовляв. І ми з ним домовилися про те, що це наша мета. Ми багато років знаємо один одного. Я взагалі ніколи ні до кого не звертаюся з проханнями. А тут я до нього звернувся, коли зрозумів, що для мене – глухий кут. Я сам не зміг пробитися", — сказав Рабінович Карпюку.

У відповідь Карпюк, засуджений у РФ на 22,5 року за нібито участь у Першій чеченській війні, сказав, що людина приходить у цей світ, для того, щоб творити.

"Любов, добро, правда – це інструменти творчості. А ненависть, агресія, злість – це інструменти руйнування", — впевнений Микола.

Популярні новини зараз

Нардепи знову спробують скасувати "літній" час заради Європи: повернуться після переходу на "зимовий"

Син Софії Ротару Руслан Євдокименко показав нового члена родини: "Солоденький малюк"

Українцям у "червоній зоні" дадуть вдвічі більше води та електроенергії

Володимира Дантеса запідозрили в дивній любові, Дорофєєва ні до чого: "Просто кайф!"

Показати ще

На переконання Вадима Рабіновича, ми не маємо права забувати тих, хто засуджений.

сьогодні отримую дуже багато листів у Фейсбуці, де одні кажуть "ти продався бандерівцям", а інші – що ФСБ. Так от, поки ми з вами не зрозуміємо, що немає ні "бандерівців", ні "москалів", а є одна єдина сім'я України. А ті, хто нас тут нацьковує одні на інших – вони цим користуються, щоб грабувати потім і одних, і інших. Тому, ми повинні стати єдиною родиною", — пояснив депутат.

Він вважає Миколу Карпюка "таким же братом, як і людину в Дніпропетровську, Донецьку".

"А те, що він думає інакше – ну і впораємося ми всі разом. Я як-то інакше буду думати, він. Миколу витягнемо з божою", — пообіцяв Рабінович.

Відповідаючи на запитання про своє ставлення до президента Білорусі Олександра Лукашенка, який перебуває з офіційним візитом у Києві, Рабінович відзначив особливу роль Білорусі як майданчика для переговорів про мир в Україні.

"Сьогодні саме в Мінську вирішується доля нашої країни з точки зору світу. Мир – найважливіше. Війну продовжувати може тільки той, хто наживається на крові. Сьогодні знову вбили 9 людей. Це божевілля треба зупиняти. І тому я очікую від Лукашенка, щоб його не ображали, і не починали над ним знущатися. З однієї простої причини: він єдиний союзник сьогодні. От якщо ви прочертите навколо України кільце... Ми посварилися з поляками, з ким посварилися. Давайте хоч з Лукашенком не сваритися", — підсумував Вадим Рабінович.

Нагадаємо, з грудня 2014 року Віктор Медведчук займається питанням звільненням утримуваних осіб, які перебувають у ОРДО, ОРЛО і в РФ. За цей час він зміг домовитися і організувати обмін і повернення на Батьківщину 404 осіб.