Нинішня влада із задоволенням злила б Донбас, але боїться відповідати за це, адже 80% громадян України бачать Донбас у складі України. Про це в інтерв'ю «Главкому» розповів Нестор Шуфрич, народний депутат України від «Опозиційного блоку».

Згадуючи події трирічної давності, Шуфрич зазначив: 20 червня 2014 року, коли було оголошено перше перемир'я, в Донецьку працювали майже всі інститути української державної влади.

«Працювали прокуратура, міліція, Нацбанк, контроль був утрачений тільки над будівлею облдержадміністрації. Їздили наші міліцейські «канарки», які мене і Медведчука супроводжували тоді, - це була українська міліція. У Луганську втрачено будівлю СБУ, все інше працювало і було під контролем української влади. 23 червня в Донецьку зустрічається перша контактна група, до організації якої Віктор Володимирович має пряме відношення», - розповів нардеп.

Людей, які стояли по той бік, на сьогодні непідконтрольних українській владі територіях, Шуфрич назвав «донетчанами з сильним духом».

«Я захоплений хоробрістю наших хлопців по одну й іншу сторони. Покидьки є і тут, і там. Але в основній масі це люди, які повірили в те, що це їх обов'язок», - переконаний він.

Популярні новини зараз

Погода в неділю 18 квітня візьме тепло на "короткий повідок" і змусить дістати парасольки

Дмитро Комаров зі "Світу навиворіт" показав лисицю з людською головою: "Складно повірити"

Пом'ятого Добкіна знайшли в урні у центрі Харкова

Каменських і Потап заговорили про пристрасну історію кохання: "Я просто полетів"

Показати ще

Народний обранець також прокоментував питання про те, наскільки високі повноваження керівництво держави делегувало Медведчуку, який регулярно спілкується з Путіним.

«Це питання до Порошенка і Медведчука. Добре, що є такий коридор спілкування», - переконаний Шуфрич.

На його думку, ідеї Медведчука про економічну та іншу інтеграцію з Росією обов'язково будуть реалізовані - після зміни нинішньої влади в Україні.

«Коли піде це керівництво, економічні інтереси домінуватимуть. Прийде керівництво, яке не приймало цього стратегічно трагічного для України рішення», - підкреслив нардеп.

Сьогодні, вважає депутат від «Опозиційного блоку», президент Порошенко і його команда не хочуть інтеграції ОРДО і ОРЛО.

«Вони із задоволенням злили б Донбас, але просто бояться відповідати за це і бачать, що 80% громадян України хочуть, щоб Донбас залишився в складі України. Влада розуміє, що реінтеграція Донбасу - це її кінець. Але їх кінець настане раніше», - прогнозує Шуфрич.